W Sławnie podsumowano rywalizację badmintonistów ZDJĘCIA, WYNIKI

Otwarte Mistrzostwa Sławna w Badmintonie zakończyły rywalizację zawodników w sezonie 2021/2022. Poniżej podsumowanie całego cyklu.

Mistrzostwa Sławna w Badmintonie

Otwarty charakter turnieju pozwolił na udział w grach zawodniczek z Ukrainy. W kategorii najmłodszej „Młodzik” zwyciężyła Lena Siecińska przed Leną Stachowicz. Trzecie miejsce podium przydało Piotrowi Kowalczykowi. Kolejne miejsca zajmowali odpowiednio: IV - Alicja Kinczel, V – Amelia Burda, VI – Patrycja Zdybał, VII – Alika Azarenko i VIII – Viera Verbova. W kategorii „Junior” zwyciężyła Nina Stachowicz, która wyprzedziła drugą Barbarę Pominkiewicz i trzecią Marię Pominkiewicz.

W kategorii „Open” jak zwykle rywalizowano w parach. Mistrzami Sławna w roku 2022 został mixt Marlena Smutek i Jerzy Majchrzak przed parą Anna Gostomczyk i Monika Wojniak. Trzecie miejsce z tą samą liczbą punktów zajęły trzy pary: Sylwia Roman i Maria Marcinkowska, Joanna Jasińska i Rafał Roman oraz Beata Bolesta i Daniel Wojniak.

Podsumowano również cały sezon rozgrywek badmintona w Sławnie. Po wszystkich turniejach „Białej Lotki” cyklu Grand Prix Miasta Sławno w Badmintonie „BS CUP” sezonu 2021 – 2022 wyniki przedstawiają się następująco. W kategorii „Młodzik” zwyciężyła Lena Stachowicz przed Piotrem Kowalczykiem. Trzecie miejsce zajęła Lena Siecińska wyprzedzając czwartą Alicją Kinczel. Piąte miejsce zajęła Patrycja Zdybał, szóste Amelia Burda i siódme Karol Lach. W kategorii „Open” rozgrywki były prowadzone w parach, natomiast punktacja była rozliczana osobno dla kobiet i osobno dla mężczyzn. Wśród pań w minionym sezonie najlepsza okazała się Monika Wojniak, wyprzedzając drugą Annę Gostomczyk i trzecią Beatę Bolestę. Tuż za podium stanęła IV – Marlena Smutek, V – Sylwia Roman i VI – Joanna Jasińska. Wśród panów zwyciężył Krzysztof Michalik. Drugie miejsce przypadło trzem zawodnikom: Daniel Wojniak, Rafał Roman i Jarosław Jasiński. Kolejne miejsca zajęli Jerzy Majchrzak i Adam Mallek.

Turnieje Grand Prix Miasta Sławno w Badmintonie „BS CUP” oraz Mistrzostwa Sławna w Badmintonie mogą się odbywać bardzo dobrej współpracy Urzędu Miejskiego w Sławnie, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sławnie, Spółdzielczej Grupie Bankowej w Sławnie i UKS OSiR Badminton. Nagrody dla wszystkich zawodników wręczała Prezes SGB Bank Spółdzielczy w Sławnie Aleksandra Bukowska. Cykl imprez związanych z grą w badmintona realizowany był w ramach programu profilaktyki Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławnie.

- Dziękujemy za pomoc sponsorom, rodzicom i zaangażowanym osobom, dzięki którym badminton w Sławnie jest ciągle obecny - akcentuje Krzysztof Kowalczyk, dyrektor OSiR w Sławnie.