MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pożegnalna sesja Rady Miejskiej w Sławnie. Zdjęcia, wideo

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
W czwartek - 25.04.2024 r. miała miejsce ostatnia sesja Rady Miejskiej w Sławnie w kadencji samorządowej: 2018 - 2024. W jej trakcie pożegnano troje radnych, kończących pracę w sławieńskim samorządzie.

Ostatnia sesja RM w Sławnie

W skład Rady Miejskiej w Sławnie kończącej swoją kadencję wchodziło 15 radnych – 6 kobiet i 9 mężczyzn. Pierwsza sesja odbyła się 23 listopada 2018 roku. Łącznie w ciągu ponad 5 lat roku odbyły się 62 sesje, w tym 3 uroczyste. W tym czasie podjęto 414 uchwał, zgłoszono 104 wnioski podczas sesji i 553 wnioski podczas komisji stałych. Ponadto złożono 47 interpelacji i 7 zapytań.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Radni: Bożena Kallaur, Włodzimierz Śledź, Ewelina Stach kończą pracę na rzecz samorządu sławieńskiego. Pierwszych dwoje nie kandydowało w zakończonych wyborach samorządowych, a E. Stach została radną powiatową.

Za ich pracę na rzecz samorządu - miasta Sławno podziękowała im przewodnicząca Rady Miejskiej - Marzena Łużyńska i burmistrz Krzysztof Frankenstein.

- Rozpoczynałem bycie radnych od roku 2010, gdy zdecydowałem się wystartować w wyborach samorządowych. Pierwsze sesje były dla mnie niezwykłym przeżyciem. Jestem dumny z tego, że moja osoba jest częścią pozytywnych zmian zachodzących w Sławnie. Jestem jeszcze jednym z 15 radnych, którzy podejmują różne decyzje. Dziękuję za lata współpracy radnym, burmistrzowi i jego zastępcy oraz urzędnikom Urzędu Miejskiego w Sławnie - mówił wyraźnie wzruszony Włodzimierz Śledź.

Dziękowały też B. Kallaur i E. Stach.

- Zostałam radną powiatową i liczę na dalszą owocną współpracę z Radą Miejską w Sławnie w sprawach, które będą dotyczyły miasta Sławno - akcentowała E. Stach.

Ona mówiąc o współpracy w RM Sławno akcentując, że były też sprawy niełatwe, które udawało się rozwiązywać po przez podjęcie różnych decyzji poprzedzonych dyskusją - wymianą poglądów.

Kończący pracę radni otrzymali róże oraz pamiątkowe grawertony.

Radna wojewódzka ze Sławna rozstaje się ze Szczecinem

Na sesji była też obecna Wanda Jakubowska, radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, która również żegna się, ale z byciem radną wojewódzką. W. Jakubowska podsumowała swoją pracę w Szczecinie [nie kandydowała do Sejmiku ponownie] akcentując, że pozwoliła ona jej nabrać doświadczenia i szerszego oglądu na samorządy z punktu widzenia szczecińskiego.

Wydłużona kadencja: 2018 - 2024 kończy się 30 kwietnia 2024 r. Sesja inaugurująca nową kadencję samorządową w Sławnie jest zaplanowana na 7 maja 2024 r..

Pożegnalna sesja Rady Gminy Darłowo na koniec kadencji. Zdjęcia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na slawno.naszemiasto.pl Nasze Miasto