Sławno, Sławsko, Darłowo 18 PKO Maraton w Poznaniu [FOT] - śmierć biegacza na trasie [AKTUALIZ]

Krzysztof Wilczewski, Błażej Krukowski, Wojciech Michalak... To zawodnicy MKS Święc Sławno, którzy wystartowali w 18 PKO Maratonie w Poznaniu. W stawce jest też Henryk Chudy (KS Olszewski i Synowie) ze Sławska. Bieg miał się rozpocząć o godz. 9 - 15 października 2017 roku. Biegnie też Witold Mierzwa i Tomasz Breszka - obaj z Darłowa.

Prezentujemy zdjęcia, które przesłali zawodnicy MKS Święc Sławno tuż przed startem. Dopinguje ich Mariusz Wileczewski.

Aktualizacja

Mariusz Wilczewski informuje, że start w Poznaniu został opóźniony o ponad 20 minut. W Poznaniu na maraton zapisało się ponad 7400 zawodników. To jedna z największych tego typu imprez w Polsce.

Wszystko wskazuje na to, że impreza już się rozpoczyna. Na trasę wyruszyli zawodnicy poruszający się na wózkach. Opóźnienie jest więc ok. ponad 40 minut.

AKTUALIZACJA

Dlaczego maraton był opóźniony? Kliknij i przeczytaj

K. Wilczewski - pierwsze 2 km pokonał w ok. 10.36 min.; 3 km. w ok. 15 minut.

B. Krukowski - pierwsze 2,38 km pokonał w ok. 12.08 min., a W. Michalak w takim czasie ok. 1,5 km.

T. Breszka - 2:31:21

Mykola Iukhymchuk zwycięzcą! Ukrainiec pokonał trasę w 2 godziny, 14 minut i 30 sekund. Podium uzupełnili Boniface Wambua Nduva z Kenii (2:17:56) i Włodzisław Pramau (2:19:46). Najlepszy z Polaków, Emil Dobrowolski, zajął piąte miejsce (2:22:48)