Rekordowy 8 Bieg Marchewkowy im. Andrzeja Żukowskiego w Słowinie. Zdjęcia, wideo

8 Bieg Marchewkowy im. Andrzeja Żukowskiego w Słowinie bardzo udany! Padły aż dwa rekordy trasy na 10 km. Wśród panów 31.39 min. uzyskał Ryszard Sokołowski (Lęborski Klub Biegacza im. Braci Petk), a wśród pań wygrała - Katarzyna Pobłocka - Głogowska (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork) - 36.49 min. Oba rezultaty są nowymi rekordami trasy ze startem i metą w Słowinie.

8 Bieg Marchewkowy im. Andrzeja Żukowskiego w Słowinie

od 16 lat

Sobota - 18.11.2023 r. była idealna do biegania w Słowinie na 10 km podczas 8 Biegu Marchewkowego im. Andrzeja Żukowskiego. Niemal bezwietrzna aura i ok. 6 stopni Celsjusza plus brak deszczu zwiastowały bardzo szybkie bieganie. I takie prognozy się sprawdziły. R. Sokołowski pobił rekord trasy o 9 sekund, zaś K. Pobłocka - Głogowska o prawie 3 minuty. Ten ostatni rekord czekał aż 6 lat na poprawienie.

- Trasa bardzo szybka. Biegło mi się bardzo dobrze, ale też nie było to łatwe, bo rywale zostali z tyłu i sam musiałem kontrolować tempo. Z końcowego rezultatu jestem bardzo zadowolony i to mnie motywuje do dalszych treningów - mówi R. Sokołowski.

Drugi na mecie zameldował się Grzegorz Kujawski - Forma jak Wino - 32.37 min..

Z biegaczy z p. sławieńskiego najszybszy był - 18.11.2023 r. w Słowinie - Jan Rybarczyk - Żyj z Energią - z Darłowa, który uplasował się 3 na mecie uzyskując 33.51 min..

Na pozycji 6 był Adrian Kępka - Darłowskie Charty - 35.29 min., na 8 Damian Rosiak - KB Spoko Sławno - 36.03 min., na 11 - Maciej Rudnikowski - Darłowskie Charty - 37.11 min., 13 był Damian Kowalski - KB Bryza Postomino - 39.21 min., z takim samym czasem bieg ukończył - Adam Bakalarz - Darłowskie Charty i był on ostatnim zawodnikiem, który pokonał 10 km poniżej 40 minut.

Na 17 miejscu finiszował Tomasz Jabłoński - KB Spoko Sławno - 40.37 min.. 18 był Marcin Makarski - Darłowskie Charty - 40.49 min., 19 - Łukasz Tłustek - KB Bryza Postomino 40.50 min., 20 - Tomasz Turczyn - Sławno - 40.58 min. (rekord życiowy)

Wśród pań druga była Paulina Sienkiewicz - Gadzikowska z Piły - 40.21 min., a na trzecim miejscu uplasowała się Marta Kaczmarek - KB Spoko Sławno - 46.00 min.

Bieg ukończyły 133 osoby. Podczas podsumowania imprezy- w świetlicy wiejskiej w Słowinie - uhonorowano też Adriana Kępkę za najlepszy wynik maratoński - w p. sławieńskim - 2023 roku -02:47:13 w Warszawie i Damiana Rosiaka za najlepszy debiut maratoński 2023 r. w powiecie sławieńskim - 02:54:52 w Koszalinie.