MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Potężne wykopy pod Sławnem. Tak wyrasta ekspresowa droga S-6. Zdjęcia, wideo

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
Potężne maszyny pracują w okolicy Sławna i Pomiłowa, gdzie powstaje droga ekspresowa S-6. Potężne maszyny marki Volvo równają się tysiącom ton ziemi. Wielkie wykopy już obrazujące skalę projektu. S6 ma połączyć Szczecin i Trójmiasto, a co za tym idzie przyczynić się do rozwoju Pomorza Środkowego. Nasz reporter był na placu budowy. Zobaczcie najnowsze zdjęcia z tego miejsca.

Budowa S6 w okolicy Sławna i Pomiłowa

od 16 lat

- Już widać skalę budowy S6, a z każdym dniem będzie się ona coraz bardziej materializowała - podkreśla Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. - Cieszę się z tego, bo Pomorze Środkowe potrzebuje drogi ekspresowej. Ona się równa lepszemu skomunikowaniu tego regionu z całym krajem, a więc to nowe możliwości inwestycyjne i upraszczając łatwiejszy dojazd na przykład nad morze dla turystów.

Nasz reporter wybrał się - 07.07.2023 r. - na budowę drogi ekspresowej S6 w okolicy Pomiłowa (gmina Sławno) i Sławna. Zobaczcie potężne wykopy, wielkie maszyny, które nadają kształt S6. Już teraz widać, że projekt jest imponujący i ogromny. Z map projektowych wynika, że S6 przebiegać będzie m.in. przez powiat sławieński, gdzie budowniczych czeka dużo wyzwań konstrukcyjnych. Bo przybędą nowe mosty, zjazdy, czy centrum zarządzania S6, które będzie w okolicy Sławna. To także nada nowe znaczenie Komendzie Powiatowej Policji w Sławnie, bo wymieniane centrum - węzeł komunikacyjny będzie w jej pobliżu.

S-6: odcinek Sławno - Słupsk

Odcinek o długości 22,9 km omija Sławno częściowo od strony południowej i biegnie do znajdującego się już w województwie pomorskim Słupska. W ramach umowy, podobnie jak w przetargu na odcinek Koszalin - Sławno, wykonawca przygotuje projekty wykonawcze oraz zrealizuje roboty budowlane wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. W ramach tego zadania oprócz trasy głównej powstaną cztery węzły drogowe (Sławno, Warszkowo, Września i Sycewice) oraz infrastruktura towarzysząca. W planach jest m.in przebudowa dróg krzyżujących się z nową „eską”, budowa dróg dojazdowych, a także awaryjnych wjazdów czy przejazdów.

Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad podpisała umowę na realizację drogi ekspresowej S6 na odcinku: Sławno - Słupsk. Inwestycję zrealizuję firma Stecol, a wartość kontraktu to 701,6 mln zł. Nowa trasa będzie dwujezdniową drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku i długości 22,9 km.

W Sławnie podpisano umowę na S6: Sławno - Koszalin - ZDJĘCIA, WIDEO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na slawno.naszemiasto.pl Nasze Miasto