MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Most koło Sławna i Pomiłowa będzie miał ponad 220 metrów! Nowe zdjęcia z budowy S6

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
Mat GDDiA M. Greszczuk
Zbrojenia, beton i tak wyrasta wielka konstrukcja koło Sławna w ramach budowy ekspresowej drogi S-6. Zobaczcie najnowsze zdjęcia z placu budowy. Zobaczcie imponujący postęp prac na wielkiej budowie. Zobaczcie powstawanie konstrukcji, która zmieni najbliższą okolicę. Uwaga! GDDiA zapowiada start operacji polegającej na nasuwaniu podłużnej konstrukcji mostu MS-5. A ten będzie miał ponad 220 metrów!

Ekspresowa droga S6 koło Sławna i Warszkowa

- W maju planujemy rozpocząć operację nasuwania podłużnego konstrukcji mostu MS-5, powstającego w ramach budowy odcinka ł - ł - informuje Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad. - Coraz wyraźniej widać już zarys przeprawy, która będzie przechodziła przez rzekę Wieprza i Kanał Miejski. Długość pięcioprzęsłowego obiektu wyniesie ponad 2️20 metrów.

Wielka budowa, wielka inwestycja i imponujące postępy prac. Tak wyrasta wielka estakada koło Sławna i Warszkowa w ramach ekspresowej drogi S6. Byliśmy w tamtym rejonie. Zobaczcie kolejne zbrojenia i co z nich wychodzi po zalaniu betonem. Takiej konstrukcji w p. sławieńskim jeszcze nie było.

Odcinek S6 o długości 22,9 km omija Sławno częściowo od strony południowej i biegnie do znajdującego się już w województwie pomorskim Słupska. W ramach umowy, podobnie jak w przetargu na odcinek Koszalin - Sławno, wykonawca przygotuje projekty wykonawcze oraz zrealizuje roboty budowlane wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. W ramach tego zadania oprócz trasy głównej powstaną cztery węzły drogowe (Sławno, Warszkowo, Września i Sycewice) oraz infrastruktura towarzysząca. W planach jest m.in przebudowa dróg krzyżujących się z nową „eską”, budowa dróg dojazdowych, a także awaryjnych wjazdów czy przejazdów.

Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad w Szczecinie podpisała umowę na realizację drogi ekspresowej S6 na odcinku: Sławno - Słupsk. Inwestycję realizuję firma Stecol, a wartość kontraktu to 701,6 mln zł. Nowa trasa będzie dwujezdniową drogą ekspresową o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku.

Budują S6. Węzeł ekspresówki we Wrześnicy. Budują wielką mie...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slawno.naszemiasto.pl Nasze Miasto