Poldan ze Sławna z nowoczesną linią produkcyjną ZDJĘCIA WIDEO

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
Zakłady Drzewne Poldan z nowoczesną linią produkcyjną rzucają wyzwanie rynkowi. W piątek - 24 lipca w Sławsku (powiat sławieński) uroczyście zainaugurowano działanie nowej hali produkcyjnej, gdzie będą powstawały drewniane elementy domów. Jak zapewnia właściciel firmy ceny będą bardzo konkurencyjne - rewolucyjne na polskim rynku.

Zygmunt Kroplewski, właściciel Zakładów Drzewnych Poldan podkreślał, że ceny będą bardzo konkurencyjne - rewolucyjne na polskim rynku. Drewniany dom (w elementach) będzie kosztował w granicach 80- 90 tysięcy zł, a jeśli ktoś będzie chciał go mieć zmontowanym to zapłaci ok. 120 - 130 tysięcy zł.

Przedsiębiorca powiedział, że aktualnie za metr kwadratowy takiego domu płaci się w granicach 2500 zł. W Poldanie będzie dużo taniej. Małe domki będą kosztowały - gotowe - ok. 30 tys. zł. Zygmunt Kroplewski nie ukrywał, że firma z tak zautomatyzowaną i nowoczesną linią produkcyjną, jak w Sławsku, może sobie pozwolić na taką politykę cenową.

Zakłady Drzewne Poldan w Sławnie i Sławsku (dwie lokalizacje jednej firmy) to przedsiębiorstwo rodzinne z 40-letnią tradycją na rynku. Aktualnie przetwarza się w nich od drewna okrągłego, po wyroby gotowe: więźbę dachową, płyty meblowe, tarcicę iglastą i liściastą, brykiet drzewny, pelet i domki drewniane, które mają być jednym z flagowych produktów. Produktów z, których ma być znany powiat sławieński.

Wojciech Wiśniowski, starosta sławieński gratulował przedsiębiorcy kolejnej inwestycji w powiecie sławieńskim. Tak samo robili inni włodarze: Arkadiusz Klimowicz - burmistrz Darłowa, Janusz Bojkowski - wójt gminy Postomino, Artur Ciróg - wicewójt gminy Sławno. Był też poseł PO - Cezary Grabarczyk. On z kolei podkreślał, że takie przedsięwzięcia są bardzo cennymi i rozwijającymi polską gospodarkę.

Nie zabrakło także przedsiębiorców i przedstawicieli różnych firm współpracujących z Poldanem.

Zautomatyzowana linia produkcyjna, która została oddana do użytku w piątek - 24 lipca 2020 r. - w Zakładzie Drzewnym Poldan w Sławsku to technologia niemieckiej firmy Weinig specjalizującej się w produkcji maszyn i urządzeń do obróbki drewna litego i materiałów drewnopochodnych. Właściciel zakładu w Sławsku nie mówi o wartości inwestycji akcentując, że to tajemnica handlowa.

Zakłady Drzewne Poldan w Sławnie początek swojej działalności datują od 20 października 1980 roku. Początkowo przerabiano kilkanaście metrów sześciennych drewna w miesiącu, głównie wyrabiano boazerię. Na przełomie lat 1989/90 - po wybudowaniu nowej hali oraz komór suszarniczych - nastąpiło nawiązanie owocnej współpracy z Duńczykami i z tego wzięła się obecna nazwa Zakładów - Poldan.

Zakład Drzewny Poldan w Sławsku, został założony w 2000 roku, to miejsce, gdzie pozyskuje się z przywiezionego surowca płyty meblowe i produkuje się domy drewniane. Znajduje się tu linia do manipulacji drewna okrągłego oraz dwie hale tartaczne z nowoczesnymi trakami Esterer i Mohringer. W Sławsku zainstalowana jest prasa wysokich częstotliwości do precyzyjnego i wydajnego klejenia płyt meblowych. W momencie zakupu w 2011 roku było to drugie na świecie tak nowoczesne urządzenie w przemyśle meblarskim. Do tego dochodzi nowoczesna linia produkcyjna, którą właśnie oddano do użytku. Linia mieści się w osobnej hali na terenie zakładu.

Sławno ul. Sempołowskiej - deweloper - buduje kamienicę

Co się remontuje i buduje w powiecie sławieńskim? M.in. w po...

Wideo

Dodaj ogłoszenie