Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Miasto Darłowo nad Bałtykiem modernizuje oczyszczalnię ścieków. Zdjęcia

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
Nadesłane A. Wejnerowski/UM Darłowo
Dobre informacje z miasta Darłowo nad Bałtykiem. Trwa modernizacja oczyszczalni ścieków, która z każdym dniem staje się nowocześniejsza. To bardzo ważna inwestycja dla kurortu nad Bałtykiem, który gości w ciepłych miesiącach bardzo dużo turystów. Prezentujemy aktualny stan zaawansowania prac - początek grudnia 2023 r.. Pieniądze na inwestycję - nieco ponad 12,5 mln zł pochodzi z programu Polski Ład.

Modernizują oczyszczalnię ścieków kurortu Darłowo

Mimo zimowej aury nie zwalniają tempa przy modernizacji oczyszczalni ścieków miasta Darłowo nad Bałtykiem. W budynku komory krat (mechaniczna część naszej oczyszczalni) zainstalowano nowe urządzenia: kratę schodkową – urządzenie służące do oddzielenia nieczystości stałych ze ścieków jak i separatora piasku, urządzenia wyposażono w nowoczesny system dozoru i zarządzania.

W części zewnętrznej zmodernizowano istniejące komory piaskowników. Budynek stacji dmuchaw wyposażono w cztery nowoczesne dmuchowy służące do napowietrzania ścieków (to związane jest z procesem oczyszczania biologicznego).

- Nowoczesny sprzęt, zwiększona liczba dmuchaw przyda się nam zwłaszcza w okresie sezonu letniego kiedy to oczyszczalnia pracuje pełną parą. Tu również zainstalowano nowy system zarządzania i dozoru – informuje Tomasz Breszka, kierownik referatu inwestycji i integracji europejskiej Urzędu Miejskiego w Darłowie. - Równocześnie z wprowadzonymi zmianami trwają prace przy budowie nowego zbiornika osadnika wtórnego (część biologiczna), który zwiększy wydajność naszej oczyszczalni. Obok osadnika wtórnego powstanie trzeci stopień oczyszczania ścieków, który będzie zapobiegał emisji zawiesin do środowiska. Ten układ doczyszczania ścieków jest jednym z najnowocześniejszych rozwiązań jakie będą funkcjonowały w skali kraju. Widocznym efektem prac jest też już nowy system wizualizacji pracy i dozoru wszystkich części oczyszczalni. Wszystko to w trosce o środowisko i o to by Darłowo mogło rozwijać się w zrównoważonym zakresie.

Zakończenie wszystkich prac unowocześniających planowane jest na przełomie III i IV kwartału 2024. Całość robót będzie kosztować 13 343 040,00 zł. 12 542 457,60 na realizację miasto otrzymało w ramach programu Polski Ład.

XV Darłowska Laponia Św. Mikolaja, którego. witały tłumy. Zd...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slawno.naszemiasto.pl Nasze Miasto