Liga tenisa ziemnego par deblowych w Sławnie (PODSUMOWANIE)

(SYK)
Rozpoczęły się rozgrywki Ligi Tenisa Ziemnego Par Deblowych. Gry odbywają się w hali sportowej OSiR przy GM Nr 1. Zawodnicy podzieleni są na dwie grupy:

Grupa A:
Jan Gut, Bartek Hennig, Edward Koperski, Mirosław Kopowski, Roman Kożyczkowski, Maciej Wojciechowski.

Grupa B:
Tomasz Godula, Krzysztof Kowalczyk, Wiesław Mączkowski, Krzysztof Michalik,
Andrzej Paczkowski.

Każdy mecz grają pary rozlosowane z grupy A i B. Klasyfikacja prowadzona jest indywidualnie, zawodnik z grupy A otrzymuje za zwycięstwo 6 pkt., zawodnik z grupy B otrzymuje za zwycięstwo 5 pkt. (gra o jeden mecz więcej).

W pierwszej turze spotkań najciekawszy mecz rozegrały pary Jan Gut/Krzysztof Kowalczyk z Roman Kożyczkowski/Wiesław Mączkowski. Para Roman Kożyczkowski/Wiesław Mączkowski po wygraniu pewnie pierwszego seta 6:2, w drugim prowadziła 4:1 i 40:0 i w tym momencie nastąpił zwrot w meczu i po wygraniu tego gema przez parę Jan Gut/ Krzysztof Kowalczyk i doprowadzeniu do stanu 5:5 i 6:6 nastąpił tie-break wygrany przez parę Jan Gut/ Krzysztof Kowalczyk 7:3. Trzeci set to walka punkt za punkt i ostatecznie po 2,5 godzinnej grze para Jan Gut/ Krzysztof Kowalczyk wygrywa tego seta 7:5 i cały mecz 2: 1