Grand Prix Miasta Sławno w Badmintonie „BS CUP” i Mistrzostwa Sławna 2023. Zdjęcia, wyniki

Otwarte Mistrzostwa Miasta Sławno w badmintonie. Jednocześnie była to okazja do podsumowania rozgrywek „Białej Lotki” z cyklu Grand Prix Miasta Sławno w badmintonie „BS CUP” sezonu 2022/2023. W tych ostatnich klasyfikowani byli zawodnicy, którzy choć trzykrotnie brali udział w rozgrywkach.

Grand Prix Miasta Sławno w Badmintonie „BS CUP” i Mistrzostwa Sławna 2023

Po podsumowaniu wszystkich punktów w sezonie 2022/2023 w grupie „Młodzików” zwyciężyła Patrycja Zdybał. Drugie miejsce zajęła Amelia Burda wyprzedzając trzecią Alicję Kinczel. Czwarte miejsce przypadło Teodorowi Supiecie.

W grupie „Juniorów” najlepsza okazała się Barbara Pominkiewicz wyprzedzając drugą Marię Pominkiewicz. Trzecie miejsce ex aequo zajęli: Lena Siecińska i Piotr Kowalczyk.

W kategorii „Open” kobiet zwyciężyła Sylwia Roman, drugie miejsce zajęła Monika Wojniak, trzecie Beata Bolesta. Wśród mężczyzny najlepiej w całym sezonie grał Jerzy Majchrzak wyprzedzając Rafała Romana i Daniela Wojniaka. Kolejna miejsca zajęli odpowiednio: IV-Rafał Filipiak, V-Piotr Borowiec i VI – Piotr Brzozowski. W czasie sezonu w rozgrywkach „Białej Lotki” wzięło udział ponad 30 osób.

W Otwartych Mistrzostwach Miasta Sławno w badmintonie w grupie „Młodzików” zwyciężyła Alicja Kinczel wyprzedzając drugą Patrycję Zdybał. Brązowy medal przypadł Teodorowi Supiecie, który po zaciętym pojedynku pokonał czwartą Amelię Burdę.

W grupie „Juniorów” złoto przypadło Marii Pominkiewicz a srebro Barbarze Pominkiewicz. Na trzecim miejscu podium stanął Piotr Kowalczyk.

W kategorii „Open” wystartowało osiem par. Pierwsze miejsce zajęła para trenerów Krzysztof Michalik/Daniel Wojniak. Na drugim stopniu podium stanął mixt Monika Wojniak/Piotr Borowiec. Brązowe medale przypadły deblowi męskiemu Jarosław Jasiński/Daniel Kazusek. Kolejne miejsca zajęli odpowiednio: IV - Rafał Roman/Piotr Brzozowski, V – Anna Gostomczyk/Joanna Jasińska, VI – Sylwia Roman/Marlena Smutek, VII – Dorota Burda/Daniel Supieta i VIII – Sylwia i Robert Zdybał.

Organizator rozgrywek - OSiR Sławno i OSiR Badminton Sławno. Sponsor główny: BS Sławno.

Rywalizacja w ekstremalnych warunkach. XXV Bieg Święców w Sł...