Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Złote Gryfy Zachodniopomorskie dla trzech pań zespołu Wrześniczanki na 45-lecie zespołu. Zdjęcia

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
Odznaki wręcza Tomasz Sobieraj, wicemarszałek zachodniopomorski
Odznaki wręcza Tomasz Sobieraj, wicemarszałek zachodniopomorski UG Sławno
Podczas Jubileuszu 45-lecia Zespołu Wrześniczanki wręczono honorowe odznaczenia trzem założycielkom i członkiniom zespołu. W uznaniu zasług dla rozwoju Pomorza Zachodniego Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego nadał złotą Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego: pani Annie Meyer, pani Janinie Szczepanek i pani Teresie Woźniak. Podczas uroczystości Tomasz Sobieraj – wicemarszałek zachodniopomorski wręczył odznaczenia, legitymacje i listy gratulacyjne.

Wrześniczanki uhonorowane Złotymi Gryfami Zachodniopomorskimi

Anna Meyer urodziła się w 1943 r. w miejscowości Berezka (powiat lesko). Jak sama mówi o sobie jest dzieckiem wojny. Po zakończeniu zmagań zbrojnych wraz z matką zamieszkała w miejscowości Gogolewko (powiat Słupsk). Na pomorzu ukończyła szkołę podstawową, szkołę zawodową (krawiecką), a później zaoczną średnią szkołę rolniczą w Słupsku. Przez całe swoje dorosłe życie podnosiła wiedzę i umiejętności biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach, przede wszystkim z zakresu uprawy roślin i hodowli zwierząt.

W 1960 r. wyszła za mąż. Wraz z mężem Janem doczekali się trójki dzieci - Bożeny, Ryszarda i Doroty, a dziś cieszy cię z wnuków i prawnuków. Po ślubie wraz z mężem zamieszkała w miejscowości Pieszcz, gdzie pracowała w ówczesnym PGR-ze, najpierw w księgowości, a później na stanowisku magazyniera.

Państwo Meyerowie w 1978 r. kupili gospodarstwo rolne w miejscowości Wrześnica, gdzie pani Ania pracowała aż do emerytury. Prowadzone przez Meyerów gospodarstwo było przez lata tzw. Gospodarstwem pokazowym.

Zaraz po zamieszkaniu we Wrześnicy pani Anna aktywnie włączyła się w pracę lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich. Przez trzy kadencje była radną rady gminy, dwie kadencje pełniła również funkcję ławnika w Sądzie Rodzinnym w Sławnie. Za zwoją wieloletnią działalność została wyróżniona brązową odznaką za zasługi dla rolnictwa oraz brązową odznaką za działalność społeczną.

Pani Anna Meyer w roku 1978 była jedną z 13 założycielek i do dziś jest aktywną członkinią – wokalistką zespołu „Wrześniczanki" z Wrześnicy. Przez ponad 30 lat pełniła również funkcję kierownika Zespołu.

Pani Janina Szczepanek urodziła się w 1940 roku w miejscowości Wójcin. Tam mieszkała wraz z rodzicami aż do ślubu. Ukończyła szkołę podstawową, dalszą edukację – wieczorowa szkoła rolnicza kontynuowała w Sławnie, a od roku 2019 jest aktywną słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Sławieńskiego.

Pani Janina wzięła ślub z Tadeuszem w 1959 roku, po czym małżonkowie zaczęli szukać swojego miejsca na ziemi. Mieszkali w Wietrznie, Warszkowie, Żydowie, aby ostatecznie osiedlić się w 1977 r. we Wrześnicy. Pan Tadeusz przez te lata pracował w miejscowych PGR-ach, z kolei pani Janina opiekowała się trójką dzieci – Elżbietą, Renatą i Mirosławem. Państwo Szczepankowie kupili i prowadzili własne gospodarstwo rolne we Wrześnicy, czym pani Janina zajmowała się aż do emerytury.

Pani Janina zaraz po osiedleniu się we Wrześnicy aktywnie włączyła się w pracę lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich. Była też jego przewodniczącą przez 25 lat (lata 1993-2019), a w roku 1978 była jedną z 13 założycielek i do dziś jest aktywną członkinią zespołu 'Wrześniczanki" z Wrześnicy.

Pani Teresa Woźniak urodziła się w 1944 r. na terytorium Niemiec. Tuż po wojnie, w roku 1945 jej rodzice osiedlili się w miejscowości Nosalin (gmina Postomino), gdzie pani Teresa mieszkała aż do ślubu. Ukończyła Szkołę Podstawową w Nosalinie (klasy I-III) i w Staniewicach (klasy IV-VIII). Przez całe swoje dorosłe życie pani Teresa aktywnie uczestniczyła w licznych kursach i szkoleniach zawodowych.

W 1963 r. poślubiła Jana i wraz z nim zamieszkała we Wrześnicy, gdzie prowadziła gospodarstwo rolne, a jej małżonek pracował zawodowo w stolarni. Wspólnie doczekali się dwóch synów – Mirosława i Jacka.

Pani Teresa oprócz prowadzenia gospodarstwa rolnego podjęła również pracę zawodową. Przez 25 lat (aż do emerytury) była woźną-sprzątaczką w Szkole Podstawowej we Wrześnicy. Niejedna osoba wspomina gorące mleko czy kanapki przygotowywane przez panią Teresę.

Pani Teresa Woźniak zaraz po zamieszkaniu we Wrześnicy wstąpiła do Koła Gospodyń Wiejskich, a w roku 1978 była jedną z 13 założycielek i do dziś jest aktywną członkinią zespołu 'Wrześniczanki" z Wrześnicy.

Wszystkie trzy wymienione panie łączy miłość do muzyki. Jako członkinie zespołu przez lata zdobywały liczne nagrody i wyróżnienia na przeglądach i festiwalach, a swymi występami uświetniają liczne wydarzenia.

45-lecie Wrześniczanek z gminy Sławno. Wspaniała urodzinowa ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slawno.naszemiasto.pl Nasze Miasto