Wyborna inauguracja IV ligi Wieży Postomino! Wszystko się złożyło! ZDJĘCIA, WIDEO aktualizacja

Wieża Postomino grała w niebieskich strojach
Wieża Postomino grała w niebieskich strojach R.PIETRASZ
Wieża Postomino zaliczyła wejście smoka do IV ligi. Ograła u siebie Leśnika Manowo 3:0 (1:0). Wygrana mogłą być okazalsza, gdyby postominianie wykorzystali te okazje strzeleckie, które mieli. M.in. Damian Tofil przy 1:0 nie wykorzystał rzutu karnego.

Przed meczem w Postominie było uroczyście. Wiceprezes PZPN i prezes ZZPN - Jan Bednarek wręczył Adrianowi Telusowi, kapitanowi Wieży puchar za awans do IV ligi i pogratulował sukcesu zawodnikom. Ponadto Jan Bednarek wręczył Honorowe Brązowe Odznaki Zasłużonego dla ZZPN. Otrzymali je Janusz Bojkowski, wójt gminy Postomino i Marek Leśniewski, wiceprezes Wieży Postomino i dyrektor CKiS Postomino. Ponadto Bogdan Szlawski, prezes Wieży Postomino został wyróżniony Srebrną Honorową Odznaką Zasłużonego dla ZZPN.

Początek meczu w Postominie z Leśnikiem Manowo to natarcie na bramkę postominian, które już w 4 minucie zakończyło się golem na 1:0. Do historii sportu gminy Postomino, jako pierwszy strzelec bramki w oficjalnym IV-ligowym meczu, wpisał się Piotr Kozdra. Trafił do siatki rywali z bliskiej odległości. Wieża Postomino poszła za ciosem i miała rywala na dobicie drugim golem. Za faul w polu karnym arbiter podyktował rzut karny, ale słaby strzał Damiana Tofila odbił przyjezdny bramkarz wyczuwając też intencje strzelca.

Tutaj trochę dziwi, że Tofil podszedł do "11", bo innej nie wykorzystał w sparingu ze Sławą Sławno. Dziwi, bo w szeregach Sławy gra Piotr Ścisło, który słynie z tego, że z rzutów karnych myli się bardzo rzadko.

Później groźnie zaczął atakować Leśnik Manowo i był bliski wyrównującej bramki w kilku akcjach podbramkowych, ale dobrze sobie radził bramkarz Wieży - Maciej Ziniewicz. Do przerwy utrzymało się 1:0 i trzeba tu jeszcze odnotować atomowy strzał z rzutu wolnego Tofila, który zakończył się odbiciem piłki od słupka.

W II połowie wydawało się, że to goście wyrównają. Bo między 45, a 60 minutą dominowali na boisku i groźnie atakowali. Później stracili bramkę samobójczą i 2:0 dało sporo pewności Wieży. Trzecią bramkę zdobył Wojciech Wójcik i było po meczu.

Pomeczowy komentarz

- Zagraliśmy "z zębem". Było dużo walki i sytuacji bramkowych. Szkoda niewykorzystanej "11". Przy odrobinie szczęścia wynik mógł być wyższy, ale Leśnik Manowo też miał swoje okazje bramkowe. Z 3:0 jesteśmy bardzo zadowoleni, ale to tylko start w IV lidze, która jest bardzo długa - komentuje Damian Kotłowski, trener Wieży Postomino.

Wieża Postomino: Ziniewicz - Gronkiewicz (88 min. Sosnówka), Kozdra, Gutowski, Staniszewski, Tofil (Ł. Wójcik 75 min.), Banasik, W. Wójcik, Telus, Łaga (45 min Łągiewczyk (70 min. Sobczak)), Ścisło (58 min. Łyszczyk)

Inne mecze I kolejki IV ligi Szczecin

Kluczevia Stargard - Orzeł Wałcz 2:0
Polonia Płoty - Lech Czaplinek 2:1
Gryf Kamień Pomorski - INTERMARCHE Rega Trzebiatów 2:3

AKTUALIZACJA

Iskierka Szczecin - Hutnik Szczecin 0:1

Rasel Dygowo - Darłovia Darłowo 1:2, dwie bramki W. Sawicki - a w tym ta druga z rzutu karnego

Mechanik Bobolice - MKP Szczecinek 1:2
Sokół Karlino - Olimp Gościno 5:0
Vineta Wolin - Sparta Węgorzyno Stadion 2:2