Wrzos Wrześnica wita okręgówkę. Pierwszy mecz - przez męki do 3 punktów ZDJĘCIA, WIDEO

Wrzos Wrześnica grał na zielono
Wrzos Wrześnica grał na zielono TT
Beniaminek okręgówki gr 3 ZZPN - Wrzos Wrześnica wita się z tą ligą meczem z Redłovią Redło. I szybko wrześniczanie przekonali się, że wyższa liga jest potężnym wyzwaniem. Zaczęło się od 0:1 w 29 minucie i tak było do przerwy. Goście podwyższyli w 50 minucie - 0:2. W 75 min. odpowiada Wrzos - 1:2. Gol autorstwa Szczepana Bani. Ten sam zawodnik wyrównuje 7 minut później (82 min.), a Jakub Kubicki dobija rywali - 85 min. - 3:2.

Wrzos Wrześnica - Redłovia Redło 3:2 (0:1)

Wrzos Wrześnica to beniaminek okręgówki i to było widać od początku meczu z Redłovią Redło. Wrzos grał bardzo nerwowo i było też sporo fauli. Co prawda piłka wylądowała w siatce przyjezdnych, ale arbiter nie uznał bramki, gdyż nie padła zgodnie z przepisami. W odpowiedzi była podobna sytuacja po stronie gospodarzy. Ci mogli jeszcze odetchnąć z ulgą. Chwilę później przyjezdni reklamowali zagranie ręką w polu karnym przez gracza Wrzosu, ale arbiter uznał, że wszystko było zgodne z przepisami i rzutu karnego nie podyktował.

Wraz z upływem czasu dało się zauważyć, że goście opanowują sytuację. Redłovia starała się wymieniać podania, co na boisku we Wrześnicy nie jest łatwe, gdyż murawa ma swoje mankamenty. Dodajmy, że boisko jest wąskie i krótkie.

Redłovia złapała spokój pierwsza, a wrześniczanie grali coraz bardziej nerwowo i to było widoczne w poczynaniach defensorów. W 29 minucie goście cieszyli się z prowadzenia po jednej z szybkich akcji [i niepewnej interwencji obrońców oraz bramkarza], gdy piłkę wpakowali do siatki z bliskiej odległości. I 0:1 było do przerwy. W II odsłonie w 50 min. już jest 0:2. W 75 min. Szczepan Bania trafia dla Wrzosu - 1:2.

To był sygnał do dalszej walki. Chwilę później znów Szczepan Bania w roli głównej i jest 2:2. Wrzos poszedł za ciosem i trzy minuty później Jakub Kubicki trafia do siatki rywala - 3:2. Wielka radość beniaminka i kibiców, których nie brakło na inauguracyjnym meczu Wrzosu. Gospodarze 3:2 utrzymali do ostatniego gwizdka i cieszyli się z 3 punktów.

Trzeba dodać, że od utraty drugiego gola Wrzos zaczął grać dużo lepiej i uzyskał przewagę optyczną, co udokumentował trzema trafieniami. Brawo za ambicję.

Wrzos Wrześnica: J. Loba - D. Chałubiński (90' K. Nosal), Sz. Bania, K. Śledź - J. Kubicki, F. Kubicki, G. Kowalski, D. Przygócki (85' P. Kałużny), I. Iwanisik - K. Trzaska (70' A. Dudziński) , B. Bielańczuk (65' M. Gostkowski)

Okręgówka gr 3 ZZPN. Szalony mecz Sławy, LZS w odwrocie, Wie...