Szachy Darłowo. Turniej szachowy na 700-lecie Darłowa

(SYK)
Z okazji 700-lecia Darłowa rozegrano turniej szachowy o Puchar Eryka w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego.

Zjechało się 18 seniorów m. in. z Koszalina, Słupska, Sławna, Kępic, Malechowa, Darłowa, Bobolic.
W tej grupie wygrał Mirosław Kieczarski z Hetmana Politechniki Koszalin, II miejsce zajął Józef Szramiak także z Hetmana Politechniki Koszalin, a III miejsce wywalczył Kordian Adamczyk z Kępic.

W kategorii juniorów, w której startowało 22 zawodników z Darłowa, Sławna, Sławska, Jeżyczek, Starego Krakowa, Postomina, Glęźnowa statuetka Eryka za zwycięstwo trafiła do Pastuszka Przemysława ze Sławna. Bartłomiej Wełmiński zdobył II miejsce, a zaledwie 7-letni Paweł Nowak (objawienie prawdziwego talentu) zajął III miejsce.

O atrakcyjne nagrody postarał się organizator turnieju Darłowski Ośrodek Kultury.