Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Świetna kwota dla 5-latki z Koncertu Charytatywnego w Sławnie. Zdjęcia

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
W Sławieńskim Domu Kultury w Sławnie zorganizowano Koncert Charytatywny "Sąsiedzi dla Sary". Miał on miejsce w niedzielę - 18.02.2024 r.. Jak było? Wspaniale! Nie brakowało występów, sławnian, licytacji... Było wiele wzruszających chwil. Sara Chodkowska ma 5 lat i była normalnie rozwijającym się dzieckiem. Niestety dziewczynka przestała mówić, chodzić i widzieć. Zdiagnozowano u niej poważną chorobę. To dla niej zagrali mieszkańcy powiatu sławieńskiego w SDK.

AKTUALIZACJA

Organizatorzy podali nową kwotę - ponad 29 tys. zł.

AKTUALIZACJA

D. Margielewski informuje, że już jest ponad 27 tys. zł, ale nie jest to już ostateczna kwota z dobroczynnej imprezy w Sławnie.

"Sąsiedzi dla Sary" w Sławnie

emisja bez ograniczeń wiekowych

Wszystkie ciasta, fanty znalazły swoich nabywców podczas Koncertu Charytatywnego "Sąsiedzi dla Sary" w Sławnie. Na scenie SDK nie brakowało wspaniałych licytacji voucher-ów ufundowanych przez różne firmy ze Sławna i całego powiatu sławieńskiego.

- Informacja z ostatniej chwili. Przedszkole Miejskie nr 4 im. Krasnala Hałabały zorganizowało u siebie akcję charytatywną z, której uzyskano 1188 zł i dostarczono na koncert. Jesteśmy tym niezwykle zaskoczeni i ogromnie za to dziękujemy - mówił na scenie SDK Dominik Morgielewski, współprowadzący Koncert Charytatywny "Sąsiedzi dla Sary" i też będący współorganizatorem całości.

Posypały się gromkie brawa w SDK. Bo w niedziele popołudnie mieszkańcy Sławna wybrali się tutaj bardzo tłumnie.

emisja bez ograniczeń wiekowych

Wydarzenie dobroczynne rozpoczęło się od wyświetlenia na dużym ekranie krótkiego filmu, którego bohaterką była Sara. Obraz był niezwykle emocjonalnie wzruszający. Widzowie zobaczyli, że Sara była normalnie rozwijającą się dziewczynką.... Aż do momentu, gdy zaatakowała ją ciężka choroba. Dziewczynka przestała mówić, chodzić, widzieć. Rodzice walczą o jej zdrowie, ale jest to kosztowne. Z pomocą pospieszyli sąsiedzi - znajomi i ludzie wielkiego serca, którzy zaangażowali się w niedzielny koncert charytatywny. Pospieszyła Fundacja Charytatywna "Rodzina" ze Sławna.

Na scenie SDK - w niedzielne popołudnie - występowały dzieci z przedszkoli - Przedszkole Miejskie nr 1, 2, 3, 4 w Sławnie, Niepubliczne Przedszkole Słoneczko, młodzież z SP nr 2 i SP nr 3 w Sławnie. Był koncert Dominika Margielewskiego i Agnieszki Siepietowskiej. Współprowadzącą event była Marzena Łużyńska.

Rodzice Sary podziękowali wszystkim za organizację Koncertu Charytatywnego w SDK oraz za wsparcie finansowe. Nie zrobili tego osobiście, ale po przez wyświetlony film wideo w sali SDK, gdyż przebywają z córką w szpitalu, gdzie trwa walka o powrót do jej zdrowia.

UWAGA - gdy organizatorzy koncertu podliczą go, to podamy uzyskaną kwotę, która zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację 5-letniej Sary Chodkowskiej ze Sławna.

Nadal możecie pomóc 5-letniej Sarze ze Sławna

Jeśli nie mogliście być podczas Koncertu Charytatywnego "Sąsiedzi dla Sary" w SDK, a chcecie wesprzeć finansowo powrót do zdrowia5-latki ze Sławna. To możecie to zrobić wpłacając dowolny datek na konto:

  • Fundacja Rodzina
  • 76-100 Sławno, ul. Mielczarskiego 7/5
  • Ban Spółdzielczy / Sławno 19 9317 0002 0000 5920 2000 0010
  • KRS 0000003639
  • z dopiskiem:
  • "Darowizna dla Sary Chodkowskiej"

Tak się bawiono nad Bałtykiem podczas 18 Balu Charytatywnego...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na slawno.naszemiasto.pl Nasze Miasto