MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Policja ze Sławna ostrzega. Nie dajcie się skusić na szybki zysk. 69-latek stracił...

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
Asp. sztab. Kinga Warczak mówi, że szybki zarobek może skończyć się stratą pieniędzy
Asp. sztab. Kinga Warczak mówi, że szybki zarobek może skończyć się stratą pieniędzy TT
Do Komendy Powiatowej Policji w Sławnie zgłosił się 69-letni mieszkaniec powiatu sławieńskiego, który został oszukany na prawie 5 tysięcy złotych, przy inwestycjach w akcje jednej ze spółek. Policja ostrzega i opisuje metodę działania oszustów.

69-latek stracił niemal 5 tysięcy zł

- Mężczyzna chciał zarobić na akcjach jednej ze spółek i skusił się na obietnice szybkiego zysku. W kolejnych krokach rozmówczyni poleciła zainstalowanie dwóch aplikacji - „ TeamViewer” i „ QuickSupport”, co 69-latek uczynił. Kolejno kobieta podawała różne kody, a zawiadamiający wpisywał je w aplikacji swojego konta bankowego. Po skończonej rozmowie zorientował się, że na jego koncie brakuje kwoty niemal 5 tysięcy złotych - mówi asp. sztab. Kinga Warczak, rzecznik prasowy powiatowego komendanta policji w Sławnie.

69-latek zadzwonił do swojego banku i wówczas dowiedział się, że został oszukany. Teraz wyjaśnieniem sprawy zajmują się sławieńscy funkcjonariusze.

- Przestrzegamy przed klikaniem w linki, czy podawaniem wrażliwych danych lub instalowanie dodatkowych aplikacji w telefonie lub komputerze. Przestrzegamy przed podawaniem kodów BLIK po przez komunikatory internetowe, gdy ktoś o taki kod poprosi. Bez znaczenia jest to z jakiego konta taka prośba pochodzi. Pamiętajmy, że przestępcy potrafią włamać się na prywatne konto i wysłać prośbę o pomoc finansową wymyślając różne okoliczności - mówi asp. sztab. Kinga Warczak.

Policja ze Sławna ostrzega

  • Nie instaluj dodatkowego oprogramowania, np. aplikacji AnyDesk, na urządzeniach, z których logujesz się do bankowości elektronicznej;
  • Nie udostępniaj nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej;
  • Nie udostępniaj nikomu danych poufnych dotyczących Twoich kart płatniczych;
  • Nie wpisuj nieznanego numeru konta do swojej bankowości elektronicznej, na które mają być przelewane zyski z inwestycji;
  • Zwracaj uwagę na fałszywe aplikacje i strony firm namawiające do inwestowania;
  • Jeżeli podejrzewasz, że jesteś ofiarą oszustwa, skontaktuj się ze swoim bankiem oraz złóż stosowne zawiadomienie na Policji;
  • Nie daj się skusić wizją szybkiego zysku;
  • Nie podejmuj decyzji o inwestowaniu pieniędzy pod wpływem emocji.

Pamiętajmy, że oszuści wywierają presję w trakcie rozmowy telefonicznej lub po przez kontakt w komunikatorze. Presję natychmiastowego działania... Stop! Nie dajmy się wciągnąć w taki wir, który ma jedno rozwiązanie. Dobranie się do Waszych pieniędzy. Nie wierzycie? Przeczytajcie poniżej, jak łatwo można stracić ponad 100 tysięcy zł. Taką kwotę stracił 72-latek z powiatu sławieńskiego.

Kopalnia skarbów w Sławnie. Niezwykłe miejsce. Zobaczcie sami. Zdjęcia

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Koniec sprawy Assange'a. Ugoda z USA zapewnia mu wolność

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slawno.naszemiasto.pl Nasze Miasto