Młody lekkoatleta, z gm. Sławno, ze stypendium sportowym Zdjęcia

Od lewej: Jakub Wilczewski, wójt Ryszard Stachowiak, Mariusz Wilczewski - ojciec J. Wilczewskiego UG
Jakub Wilczewski – młody lekkoatleta ze Sławska, na co dzień trenujący pod okiem Mateusza Diaka w klubie sportowym – Akademia Młodego Lekkoatlety w Słupsku otrzymał stypendium sportowe z budżetu Gminy Sławno. Wójt Gminy Sławno - Ryszard Stachowiak podpisał stosowną umowę z rodzicami zawodnika i Jakubem, w której określono warunki udzielenia wsparcia.

Młody i zdolny z gm. Sławno ze stypendium sportowym

Jakub Wilczewski zdobywa czołowe miejsca w zawodach wojewódzkich, regionalnych, krajowych i międzynarodowych, zarówno w biegach na różnych dystansach jak i skoku wzwyż oraz w skoku w dal. W ostatnim czasie jego flagową dyscypliną jest skok w dal.

J. Wilczewski w ciągu ostatniego roku potwierdził swoją wysoką formę, która uprawnia go do otrzymania stypendium sportowego, osiągając m.in. następujące wyniki:

• - został powołany do reprezentacji Polski przez Polski Związek Lekkiej Atletyki na mecz U18 Polska-Czechy-Węgry-Słowacja-Słowenia w miejscowości Ptuj na Słowenii, gdzie zajął II miejsce w skoku w dal z wynikiem 7,36,
  • - zajął III miejsce w Mistrzostwach Polski U18 (junior młodszy) w skoku w dal z wynikiem 6,68 (7,02 w eliminacjach) podczas 29. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. 55. PZLA Mistrzostwa Polski U18 w Chorzowie,
  • - został powołany do reprezentacji Polski przez Polski Komitet Olimpijski na 17. Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (EYOF) w Mariborze (Słowenia), gdzie zajął 12 miejsce w skoku w dal, a w zawodach udział wzięły reprezentacje 45 państw.

Jakub Wilczewski ze Sławska w kadrze Polski. Finał Olimpijsk...