Gm. Malechowo: II Bieg bez Spiny w afrykańskich warunkach [ZDJĘCIA, WIDEO, wyniki] - 2019 r.

W afrykańskim upale rozegrano II Bieg bez Spiny w gminie Malechowo. Do pokonania było 10 km i z tym wyzwaniem zmierzyło się 106 śmiałków, którzy je ukończyli.

Strat w Malechowie był o godzinie 13 [temperatura powietrza w cieniu sięgała 30 stopni Celsjusza] i biegacze mieli do pokonania 10 km w spiekocie słonecznej. Trasa asfaltowa, ale z licznymi podbiegami. Nawierzchnia była bardzo nagrzana i też oddawała ciepło, jak rozpalony piekarnik. Na trasie woda i biegacze sięgali po nią niczym wybawienie.

W takich warunkach najszybszy był Aleksander Burzyński ze Słupska, który uzyskał 37 min. 38 sek. Drugi na mecie zameldował się Marek Janiszewski z Bytowa, ale on uzyskał 38 min. 28 sek. Podium uzupełnił Rafał Majkowicz z Koszalina - 38 min. 39 sek.

Najszybszy z zawodników z powiatu sławieńskiego był Maciej Rudnikowski (KB Darłowskie Charty) - 39 min. i to dało mu 4 lokatę.

Wśród pań wygrała Monika Nieckarz (KB Spoko Sławno) - 46 min. 40 sek. Druga była Agnieszka Konkel z Koszalina - 46 min. 44 sek. Jako trzecia finiszowała Katarzyna Perlik z Miastka - 47 min. 12 sek.