Złote gody w Darłowie - 2023 rok
Państwo Jadwiga i Czesław Kutnik, 52 lata w małżeństwie, poznali się w Toruniu gdy Pan Czesław był w wojsku w 1969r. Ślub wzięli w 1971r. i zaraz po ślubie przyjechali do Darłowa. Pani Jadwiga pochodzi z małej wsi Likiec na granicy woj. Kujawsko-pomorskiego i Mazowieckiego.
Pan Czesław jest rodowitym darłowianinem. Pani Jadwiga po przeprowadzce do Darłowa pracowała w Fabryce Maszyn Rolniczych “FAMAROL”. Pan Czesław pracował w Zakładzie Elektro-Instalacyjnym u Władysława Grzebienia a później po jego śmierci u jego synów Sławomira i Dariusza Grzebień. Państwo Kutnik mają 3 dzieci, 5 wnucząt i 1 prawnuka.
Państwo Teresa i Jerzy Rojek – 51 lat w małżeństwie wzięli ślub w 1972 roku po 6 letniej znajomości.
Pan Jerzy od połowy lat 70-tych do prawie końca lat 90-tych był rybakiem prowadzącym własną działalność. Pracę w rybołówstwie zakończył z powodu udaru a opiekę nad rodzinną firmą przekazał synowi. Pani Teresa zajmowała się domem i dziećmi. Na początku lat 80 tych Państwo Rojek otworzyli w Darłówku pensjonat, który działa do dzisiaj.
Pani Teresa jest aktywną członkinią kościoła, żywego różańca i organizatorką Procesji Bożego Ciała w Darłówku. Uczestniczyła w pielgrzymce do Watykanu w celu koronacji figurki Matki Boskiej Fatimskiej z dużego kościoła. Podawała Papieżowi JP II koronę . Państwo Rojek pomagali w tworzeniu pustelni na górze Polanowskiej, gdzie to mają na drodze wejściowej swoją figurę Tabor. W tym roku od prowincjała franciszkanów otrzymali statuetkę za wieloletnią pomoc kościołowi. Mają dwójkę dzieci oraz 4 wnuczęta.
Złote gody świętowało pięć par z gminy Malechowo. Zdjęcia

Kiermasz bożonarodzeniowy w Raciążku
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?