MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Czy w gm. Malechowo dojdzie do debaty: Nowakowski - Jarotek? WIEMY! To już pewne - aktualizacja

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
Nadesłane KWW R. Nowakowski
Radosław Nowakowski, wójt gminy Malechowo zaprasza kontrkandydata do tego urzędu - Krzysztofa Jarotka z Ostrowca do wzięcia udziału w debacie wyborczej. Debacie wyborczej przed II turą wyborów na wójta w gminie Malechowo. Komitet KWW K. Jarotka odpowiada... Czytaj poniżej.

AKTUALIZACJA - wszystko jasne

Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Jarotka odpowiada na zaproszenie do debaty przed II turą wyborów samorządowych. Odpowiada pisemnie stwierdzając, że kandydat na wójta - K. Jarotek nie weźmie udziału w debacie do, której zaprasza wójt R. Nowakowski.

Z odpowiedzi, którą wysłał KWW K. Jarotka (do wiadomości naszej redakcji - red.) wynika, że - jak czytamy - K. Jarotek nie uchyla się od dyskusji na temat problemów i przyszłości gminy Malechowo, ale ocenia, że są inne formy komunikacji z mieszkańcami. Tu kandydat na wójta postawił na bezpośrednie spotkania z nimi, co robi codziennie aż do ciszy wyborczej.

Ponadto z odpowiedzi wysłanej do KWW Radosława Nowakowskiego wynika, że KWW Krzysztofa Jarotka obawia się, że debata może nie być obiektywna, gdyż chce ją zorganizować samorząd - gmina Malechowo, a więc pracownicy podlegający obecnemu wójtowi.

KWW K. Jarotka uważa, że przed mieszkańcami gminy Malechowo stoi wybór dwóch dróg oraz, że najwyższym suwerenem jest lokalna społeczność, która wypowie się 21 kwietnia 2024 r. przy urnach i tu KWW zachęca do pójścia do lokali wyborczych.

AKTUALIZACJA

Krzysztof Jarotek powiedział naszemu reporterowi, że jeszcze dziś - 12.04.2024 r. przekaże NAM odpowiedź w sprawie ewentualnego udziału w debacie.

Czy dojdzie do debaty: Nowakowski - Jarotek?

- Przed II turą wyborów warto skonfrontować dwie drogi przyszłości dla gminy Malechowo. Jestem otwarty na debatę transmitowaną w internecie - mówi Radosław Nowakowski. - Liczę, że mój konkurent nie będzie się uchylał od takiej konfrontacji. Pełnomocnik mojego komitetu wyborczego, pani Jolana Kieres, próbowała się skontaktować na różne sposoby z komitetem pana Jarotka. Nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Wobec tego wysłaliśmy zaproszenie na debatę w formie elektronicznej, e-mailem oraz tradycyjnie Pocztą Polską za potwierdzeniem odbioru.

K. Jarotek nie skomentował naszemu reporterowi tego, czy weźmie udział w takiej debacie. Gdy taki komentarz przekaże to go zamieścimy.

Pełnomocnicy wyborczy mieli by się spotkać w piątek - 12 kwietnia o godz. 16 w Domu Wiejskim w Ostrowcu, aby uzgodnić warunki debaty i jej przebieg.

Zaś sama debata miała by się odbyć w środę - 17 kwietnia o godz. 17 w Świetlicy Kultury w Malechowie.

Głosowanie w II turze w niedzielę - 21 kwietnia 2024 r.

W gm. Malechowo II tura wyborów na wójta. Czy będzie sojusz ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slawno.naszemiasto.pl Nasze Miasto