MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Krzysztof Jarotek wójtem gm. Malechowo. Te miejscowości przechyliły szalę zwycięstwa - aktualizacja

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
Krzysztof Jarotek, wójtem gminy Malechowo po wygraniu wyborów w II turze. Przeanalizowaliśmy dokładnie, jak rozłożyły się głosy w II turze wyborów w porównaniu do I tury. Wnioski są bardzo ciekawe. Czytajcie więcej poniżej. Powiemy tylko, że jeden obwód do głosowania zrobił różnicę. Wymieniamy miejscowości, które - można powiedzieć wprost - zmieniły wójta w gminie Malechowo.

AKTUALIZACJA - powyborcze komentarze

- Jestem bardzo zaszczycony i zobowiązany zaufaniem, jakim obdarzyli mnie mieszkańcy. Po zaprzysiężeniu, jako nowy wójt, będę się starał jak najszybciej przystąpić do pracy. Pierwszym priorytetem będzie zapoznanie się z bieżącą sytuacją oraz potrzebami mieszkańców. Chcę również skoncentrować się na stworzeniu zgranego zespołu oraz określeniu strategicznych celów na moją kadencję - komentuje Krzysztof Jarotek.

Zaś Radosław Nowakowski podziękował mieszkańcom za oddane na niego głosy i pogratulował wygranej Krzysztofowi Jarotkowi.

Niesamowita statystyka wyborcza w gminie Malechowo

W II turze wyborów największą różnicę zrobił obwód nr 4 - Ostrowiec. Tu Krzysztof Jarotek uzyskał 342 głosy (w I turze miał 303), a Radosław Nowakowski - 93 głosy (w I turze 68 głosów). To dało K. Jarotkowi przewagę 249 głosów, której R. Nowakowski ostatecznie nie odrobił w pozostałych 10 obwodach. Ostatecznie w 6 obwodach wygrał K. Jarotek, a w 5 R. Nowakowski.

Obwód do głosowania nr 4 z siedzibą w ZS Ostrowiec tworzą następujące miejscowości, które przesądziły wynik wyborów w II turze:

  • Białęcino,
  • Białęciniec,
  • Drzeńsko,
  • Włodzisław,
  • Zalesie,
  • Podgórki,
  • Uniesław,
  • Ostrowiec,
  • Nowy Żytnik

Krzysztof Jarotek wójtem gminy Malechowo po wygraniu II tury wyborów samorządowych. Poniżej prezentujemy bardzo ciekawą statystykę wyborczą z, której można wyciągnąć wnioski. K. Jarotek w II turze uzyskał o 328 głosów więcej, a R. Nowakowski o 325 głosów więcej w porównaniu do I tury wyborów.

Gdy dodamy 328 i 325 to wychodzi nam 653 głosy. A w I turze 656 głosów uzyskała D. Fabisiak. Z tego można wywnioskować, że prawdopodobnie, przy bardzo podobnej frekwencji w I i II turze, głosy D. Fabisiak rozłożyły się równomiernie na obu kontrkandydatów z II tury. W niej K. Jarotek uzyskał więcej o 96 głosów niż R. Nowakowski.

Po pierwszej turze wyborów K. Jarotek miał 93 głosy więcej, niż R. Nowakowski. Ta przewaga utrzymała się w II turze i pozwoliła wygrać K. Jarotkowi wybory na wójta gminy Malechowo.

D. Fabisiak, przed II turą, nie poparła żadnego z kontrkandydatów mówiąc, że jej wyborcy są podzieleni przed dogrywką wyborczą pod względem "sympatii" dla obu kontrkandydatów.

Wyniki I tura

D. Fabisiak - 656 głosów
K. Jarotek - 1092 głosy
R. Nowakowski - 999 głosów

Wyniki II tura

K. Jarotek - 1420 głosów
R. Nowakowski - 1324 głosy

I tura wyborów gm. Malechowo

Frekwencja -
57,28%
Liczba kart ważnych -2 793
Liczba uprawnionych do głosowania - 4 876

II tura wyborów gm. Malechowo

Frekwencja - 56,60%
Liczba kart ważnych - 2 767
Liczba uprawnionych do głosowania - 4 889

Gm. Malechowo wybiera - II tura. Komplet wyników. Już wiemy!...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slawno.naszemiasto.pl Nasze Miasto