Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ciekawe spotkanie autorskie w bibliotece

(SYK)
MAT. PROMOCYJNE
Miesiąc listopad jest miesiącem książki historycznej. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna im. Agnieszki Osieckiej w Darłowie zaprasza 15 listopada 2011 roku o godzinie 17:00 na spotkanie autorskie z prof. dr hab. Janem Marią Piskorskim. Spotkanie połączone będzie z promocją książki „Wygnańcy. Przesiedlenia i uchodźcy w dwudziestowiecznej Europie", którą będzie można nabyć podczas spotkania z jej autorem.

15 listopada 2011

Start: godz. 17:00

Spotkanie autorskie z Janem Marią Piskorskim: promocja książki: WYGNAŃCY

Miejsce: Biblioteka Publiczna im. Agnieszki Osieckiej w Darłowie – ul. Wieniawskiego 19 C.

Jan Maria Piskorski (ur. 1956 w Szczecinie) jest profesorem dr hab. historii porównawczej Europy na Uniwersytecie Szczecińskim i członkiem wielu rad naukowych oraz kolegiów redakcyjnych, między innymi Niemieckiego Instytutu Historycznego w Warszawie, Przeglądu Historycznego (Warszawa). Był także profesorem gościnnym na uniwersytetach w Halle, Moguncji i Osnabrücku w Niemczech, przewodniczącym Rady fundacji praw człowieka "Humanity in Action, Poland", członkiem komitetu redakcyjnego "German History" (Londyn) oraz przez ponad dziesięć lat dyrektorem Wydawnictwa PTPN w Poznaniu. Specjalizuje się głównie w dziejach kolonizacji i migracji, historii dziejopisarstwa oraz historii Europy Środkowo-Wschodniej. Publikuje między innymi w Austrii, Hiszpanii, Niemczech, Szwajcarii, USA i Wielkiej Brytanii. W 2010 r. otrzymał nagrodę Berlińsko-Brandenburskiej Akademii Nauk. Znawca dziejów Pomorza Zachodniego publikuje między innymi w Austrii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Szwajcarii i USA. Autor kilkudziesięciu książek i kilkuset artykułów naukowych.
Książka „Wygnańcy" jest pierwszą kompleksową monografią poświęconą migracjom przymusowym w XX-wiecznej Europie. Uchodźstwo towarzyszy ludziom od początków historii. W/g definicji autora uchodźstwo obejmuje wszystkich ludzi zmuszonych do migracji – z powodów ekonomicznych, religijnych czy politycznych. Okazuje się, co jest bardzo ważne, o czym powinniśmy pamiętać, że wszyscy jesteśmy potencjalnymi uchodźcami.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slawno.naszemiasto.pl Nasze Miasto