Bryza Postomino świetnie w XXVIII Biegu Elżbiety Garduły w Korzybiu - ZDJĘCIA, WIDEO, WYNIKI

KB Bryza Postomino
KB Bryza Postomino TT
Aż 132 osoby ukończyły XXVIII Bieg im. Elżbiety Garduły w Korzybiu. Impreza miała miejsce w sobotę - 16 lipca 2022 r. i do pokonania było 10,5 km. To znaczy 4 pętle wokół Jeziora Korzybskiego. Trasa leśna z licznymi zbiegami, podbiegami, korzeniami, wąskimi duktami z niewielkim fragmentem asfaltu. Do tego odcinek przypominający plażę Bałtycką, gdzie nogi grzęzną po kostki w piasku. Całość "przyprawiona" ulewą!

XXVIII Bieg im. Elżbiety Garduły w Korzybiu

od 16 lat

Cztery pętle krossowe wokół Jeziora Korzybskiego (gm. Kępice) wyciskały z biegaczek i biegaczy ostatnie siły. Trasa trudna i to podwójnie, bo "przyprawiona" ulewą - deszczem, który padał w trakcie rywalizacji. To biegaczy nie odstraszyło. Ale trzeba było uważać podwójnie na błotne dołki, czy gliniaste fragmenty trasy i oczywiście na korzenie.

W takich warunkach najszybszy był Patryk Błaszczyk ze Słupska reprezentujący LKB im. Braci Petk z Lęborka. Uporał się z dystansem w 34 minuty i 11 sekund. Drugi na mecie zameldował się Dawid Garski - AML Słupsk, ale on uzyskał 35 minut 45 sekund. Tym samym stracił do zwycięzcy ponad półtorej minuty. Trzeci zawodnik - Norbert Jefimczyk wpadł na metę tuż za drugim biegaczem. Stracił do niego 5 sekund uzyskując 35 min. 50 sek.

Najlepszy z powiatu sławieńskiego był Tomasz Szopiński - 19 miejsce open (16 wśród panów) - Bryza Postomino, który uzyskał 43 min. 42 sek. Na miejscu 35 finiszował Tomasz Turczyn uzyskując 47 min. 44 sek. (31 miejsce wśród panów). Na pozycji 41 plasował (36 wśród panów) się Henryk Chudy - KS Olszewski i Synowie - ze Sławska: 48 min. 46 sek.

Wśród pań wygrała Anna Glazik - ULKS Talex Borzytuchom - 41 min. 22 sek. Druga była Antonina Wirkus - LKB im. Braci Petk z Lęborka - 42 min. 10 sek. Trzecia Katarzyna Nowakowska - AML Słupsk - 42 min. 50 sek. Najlepsza z p. sławieńskiego była Katarzyna Kulczyk - Bryza Postomino, która plasowała się 14 wśród pań uzyskując 54 min. 48 sek.

Dodajmy, że KB Bryza Postomino uplasowała się na drugim miejscu w rywalizacji drużyn. Pierwsze - LKB im. Braci Petk, trzecie - Runtastyczni Team Bytów. Bieg ukończyły 132 osoby. Dyrektorem imprezy był Zenon Słomski, który podziękował za uczestnictwo i zaprosił na kolejny bieg za rok.