9 Nadmorski Bieg Uzdrowiskowy w Dąbkach. Ciężka aura, a wyniki rewelacyjne ZDJĘCIA

Aż 454 osoby stanęły na starcie [31.07.2022 r.] 9 Nadmorskiego Biegu Uzdrowiskowego w Dąbkach na dystansie 10 km. Wcześniej rywalizowały dzieci i młodzież oraz samorządowcy. W biegu głównym do pokonania były dwie pętle po 5 km każda - kostka brukowa, płyty jumbo, dukt leśny i znów płyty jumbo, ale w części leśnej. Do tego spiekota taka, że w lesie powietrze wręcz wisiało bez ruchu. Bieg trudny i bardzo wymagający. Kto sobie najlepiej poradził?

9 Nadmorski Bieg Uzdrowiskowy w Dąbkach - wyniki 2022

Mykola Mevsha z Ukrainy oraz jego rodak - Dymytro Didovodvik nie mieli sobie równych w Dąbkach. Obaj od początku nadawali ton rywalizacji. Ostatecznie o 2 sekundy wygrał Mykola Mevsha, który metę minął w czasie 31:05 min., a jego klubowy kolega w czasie 31:07 min. Oba rezultaty, jak na taki bieg i warunki, bardzo dobre. Obaj biegacze jeden kilometr pokonywali w czasie 3 min. 7 sek.

Na trzecim miejscu plasował się Patryk Błaszczyk - 32:04, który do zwycięzcy stracił 59 sekund. Na 6 pozycji plasował się - nadal będący w świetnej formie weteran - Piotr Pobłocki, który uzyskał 34 min. 31 sek., co dla wielu młodych amatorów jest rezultatem nie do osiągnięcia, czy wręcz marzeniem do uzyskania.

Na 10 pozycji finiszował najlepszy zawodnik z powiatu sławieńskiego i gminy Darłowo - Adrian Kępka, który na mecie zameldował się po 36 minutach i 3 sekundach od startu. Na miejscu 17 był Krzysztof Wilczewski - KB Spoko Sławno - 38 min. 2 sek. Jako 24 rywalizację ukończył Jan Rybarczyk - Darłowo Biega - 38 min. 47 sek. Na pozycji 28 był Maciej Rudnikowski - Darłowo Biega - 39 min. 23 sek.

Wśród pań wygrała Monika Andrzejczak ze Szczecina - 35 min. 7 sek. Druga była Alina Boszczuk z Ukrainy - 37 min. 31 sek. Trzecia Ewelina Paprocka - Kaszubi Luzino - 38 min. 15 sek. Najlepsza z p. sławieńskiego była Monika Harbutiak -11 wśród pań - 45 min. 2 sek.