1 liga. Arka Gdynia - Pogoń Szczecin - 0:2. Awans Portowców do ekstraklasy

(SYK)
Pogoń Szczecin gra o ekstraklasę z Arką Gdynia. Do przerwy na wyjeździe Portowcy prowadzą 0:1 (E. Noll 40 min). Natomiast w meczu Piasta Gliwice z Zawiszą Bydgoszcz jest 2:0 (34 min. Jurado R., 40 min. Kędziora W).

Arka: Szromnik - Bochenek, Brodziński, Jarzębowski, Radzewicz - Jędrzejowski, Radosavljević, Pruchnik, Kuklis, Tomasik - Nwaogu.
Pogoń: Janukiewicz - Hricko, Hernani, Golla, Noll - Kolendowicz, Ława, Edi, Akahoshi, Frączczak - Sotirović.

Po pierwszych połowach w ekstraklasie jest Piast Gliwice i Pogoń Szczecin.

Rozpoczęły się II połowy meczów - wyniki bez zmian

48 min. Piast - Zawisza 3:0 - Podgórski Tomasz

50 min. Arka - Pogoń 0:1 - faul na Andradinie w środku boiska

53 min. Groźny strzał Andradiny i rykoszet - piłka obok słupka

60 minuta - wyniki bez zmian. W Gdyni Arka atakuje, a Pogoń broni się i wyprowadza groźne kontrataki. Mecz jest otwarty

66 minuta. Na obu boiskach rezultaty nie uległy zmianie. Warto tu zaznaczyć, że mecz w Gdyni obserwuje około 400 kibiców ze Szczecina, którzy pojechali tam specjalnie wynajętym pociągiem

W Gdyni mecz się zaostrzył - w ciągu 5 minut dwaj piłkarze Arki dostali po żółtej kartce

75 min. Gdynia. Schodzi Andradina wchodzi Budka - wyniki obu meczy bez zmian

80 min. Wyniki obu meczy bez zmian. Gdynia. Arka raz za razem atakuje szukając gola wyrównującego - Pogoń umiejętnie się broni. Arka ma przewagę optyczną.

86 min. Dwie okazje dobre do wbicia gola przez Pogoń. Wynik bez zmian 0:1

87 min. Adrian Budka pięknym strzałem podwyższa wynik na 0:2 i tym samym pieczętuje awans Pogoni do ekstraklasy. Gol padł po długim podaniu i przejęciu piłki przez Budkę, który uderzył nią z 16 metra przy asyście 2 obrońców Arki

Mecz w Gliwicach się zakończył wynikiem 3:0. Awans do ekstraklasy Piasta Gliwice.

Koniec meczu w Gdyni - awans Pogoni do ekstraklasy po 5 latach gry poza nią.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny