Wieża Postomino odprawia faworyzowaną Gwardię Koszalin ZDJĘCIA, WIDEO - inne wyniki

W 14 kolejce IV ligi Wieża Postomino kontynuuje serię meczy bez porażki. Wygrywa z Gwardią Koszalin 1:0. A to oznacza, że postominianie nie przegrali już od sześciu ligowych kolejek notując pięć zwycięstw z rzędu i remis. Na zdjęciach mecz: Wieża Postomino - Gwardia Koszalin.

IV Liga ZZPN - 14 kolejka

Gwardia Koszalin przyjechała do Postomina w roli faworyta, ale Wieża nie myślała, aby cokolwiek gościom oddać za darmo. Choć na początku meczu, optycznie przeważali gwardziści, to postominianie grali mądrze i szukali swoich okazji strzeleckich. A przy tym dominowała męska walka o każdą piłkę. Było widać, że wcześniejsze cztery wygrane w lidze i remis dały gospodarzom olbrzymią pewność siebie i wiarę w to, co nakazuje im grać trener Damian Kotłowski.

Początek należał do Gwardii Koszalin i miała ona dobrą okazję strzelecką, ale jej nie wykorzystała. W odpowiedzi Wieża trzykrotnie strzelała na bramkę strzeżoną przez Adriana Hartleba, ale nic nie wskórała. Choć raz piłka, uderzona głową, minimalnie minęła poprzeczkę mocno irytując goalkipera koszalińskiego. Do przerwy było 0:0 i taki rezultat utrzymywał się w II połowie.

- W dalszej części meczu Gwardia nie miała stuprocentowej sytuacji strzeleckiej prócz tej, co na początku meczu. My graliśmy bardzo konsekwentnie i czekaliśmy na swoją okazję bramkową - komentuje Damian Kotłowski, trener Wieży.

W 90 minucie było 0:0 i, gdy wydawało się, że tak mecz się zakończy to w doliczonym czasie Wieża zdobywa bramkę i jest ona autorstwa Paweła Szmytkiewicza. Jest 90 plus 3 minuta meczu i na tablicy świetlnej pojawia się 1:0 i tak zostało. I trzeba przyznać, że jest to spora niespodzianka, bo Gwardia Koszalin to spadkowicz z III ligi, który walczy o awans. Zespół w Postominie po raz drugi w tej rundzie doznał goryczy porażki, bo takim wynikiem mecz się skończył. Gwardziści mają w swoim dorobku jeszcze dwa remisy i 10 zwycięstwa. Daje im to 32 punkty i 3 miejsce w tabeli. Wieża ma 25 "oczek" i - 7 wygranych, 4 remisy, 3 porażki - co daje 7 lokatę w tabeli.

- Zagraliśmy bardzo dobry mecz na tle rywala, który był wyżej notowany - podsumowuje Damian Kotłowski.

Kibice Gwardii Koszalin na meczu z Wieżą Postomino ZDJĘCIA, WIDEO

Jak padł zwycięski gol? W 90 plus 3 minucie Wieża Postomino miała rzut wolny z połowy boiska. Piłka została wstrzelona w pole karne lobem, została przedłużona główką, dopadł do niej Paweł Szmytkiewicz i z 5 metrów wpakował piłkę do siatki rywala.

KLASYFIKACJA PO X EDYCJACH

najdłuższy dystans (najsłabsze 2 rezultaty lub nieobecności zostały odjęte), przy równym dystansie lepszy czas łączny,

DYSTANSE PO X RUNDACH (pogrubiony dystans brutto)

Dziewczęta rocznik 2019 i młodsze - 50m

W kolejności: miejsce, imię i nazwisko, miejscowość, rocznik, dystans, czas, dystans brutto

1. Joanna Czyż Sławno 2019 400  02:42,95 500

2. Zofia Mroczkowska Darłowo 2019 400 03:24,00 400

3. Michalina Michałowska Sławno 2019 400 03:46,22 400

4. Laura Szczepanek Sławno 2019 200 02:14,27 200

Sławno. Maraton na raty na półmetku. Klasyfikacja generalna ...