Darłovia Darłowo - Wieża Postomino. Świetny mecz gości ZDJĘCIA, WIDEO

Wieża Postomino grała w strojach niebieskich
Wieża Postomino grała w strojach niebieskich TT
Derbowa potyczka w IV lidze ZZPN: Darłovia Darłowo kontra Wieża Postomino zakończyła się wynikiem 0:3 (0:1). Okazało się, że dobre chęci Darłovii to zdecydowanie za mało na machinę Wieży, która wiosną świetnie funkcjonuje.

Darłovia Darłowo - Wieża Postomino 0:3 (0:1)

Darłovia Darłowo chciała, ale chcieć to za mało w futbolu. Darłowiacy nie mieli armat, które by mogli przeciwstawić Wieży. Nie przez przypadek postominianie świetnie spisują się w rundzie wiosennej i urywają punkty faworytom - m.in. 3:3 z Vinetą Wolin. W pierwszej części derbowego meczu Wieża miała przewagę optyczną i lepiej operowała piłką. Dobrą grą udokumentowała golem w 32 minucie Andrzeja Łyszyka, który szarżował w pole karne i ulokował piłkę - atomowym strzałem - w górnej połowie bramki. Zrobiło się 1:0 i obraz gry nie uległ zmianie. Wieża przeważała. W pierwszej części gry odnotować trzeba jeszcze groźną sytuację, gdy rozpędzony zawodnik Wieży i Darłovii walcząc o piłkę wybiegli poza plac gry i w rozpędzie darłowiak zrobił przewrotkę przez barierkę i upadł na beton ciężko się obijając. To wzburzyło kibiców, którzy domagali się kartki dla postominianina uważając, że ten celowo wypchnął ich zawodnika. Tu też do głosu doszli inni piłkarze i przez kilka chwil zakotłowało się na boisku i na trybunach. Sytuację opanował arbiter, który - salomonowym rozstrzygnięciem - ukarał gracza Wieży i Darłovii żółtymi kartkami.

od 16 lat

Do przerwy zostało 1:0. W drugiej części gry Wieża nadal była w natarciu.

- Mecz był pod naszą kontrolą przez cały czas. Zagraliśmy dobrze w obronie i w ataku. Nie pozwoliliśmy rywalowi na wiele - komentuje Damian Kotłowski, trener Wieży Postomino.

W 70 minucie znów radość Wieży. Oleksandr Malias i jest 0:2. To oznaczało, że miejscowym będzie ciężko choćby o punkt. Gospodarzy dobił pięć minut później Wojciech Wójcik - 0:3. Miejscowi próbowali, ale za wiele nie byli w stanie zdziałać i Wieża wywiozła - zasłużenie - z Darłowa komplet punktów. Tym samym zrewanżowała się za jesienną porażkę z Darłovią u siebie - 0:1.

Tyle, że teraz 0:3 dla Darłovii Darłowo ma ogromny ciężar, bo zespół balansuje nad strefą spadkową. Darłowiacy mając 39 punktów są na miejscu 14 - teoretycznie ostatnim dającym utrzymanie, ale 15 zespół ma też 39 punktów - Błękitni II Stargard. To miejsce równa się barażom o pozostanie w IV lidze. Tyle, że Darłovia musi oglądać się na III ligę z, której może spaść Bałtyk Koszalin. Jeśli tak się stanie to IV ligę opuści jeden zespół więcej.

Do zakończenia sezonu w IV lidze są jeszcze tylko trzy kolejki. W czwartek - 16 czerwca Dąb Dębno podejmie Darłovię. Następnie 19 czerwca Darłovia zagra z Hutnikiem Szczecin i sezon zakończy wyjazdowym meczem z Iną Goleniów.