Jarosławiec biegi. I Mistrzostwa Straży Granicznej w Biegach Przełajowych - podsumowanie

(SYK)
W ramach XXII Międzynarodowego Biegu po Plaży „Jarosławiec 2012” rozegrane zostały I Mistrzostwa Straży Granicznej w Biegach Przełajowych.

Z deptaka przy ul. Nadmorskiej wystartowali zawodnicy biegu głównego na dystansie 15 km, w tym około 7 km plażą.

9 drużyn reprezentowało 41 funkcjonariuszy Straży Granicznej. Do klasyfikacji drużynowej brane były pod uwagę najlepsze czasy trzech pierwszych zawodników z drużyny.

W klasyfikacji drużynowej:
I miejsce zajęła drużyna z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w składzie: st. chor. SG Józef PODBERESKI, mł. chor. SG Rafał SZYMCZYK, chor. SG Wojciech CYBRUCH z łącznym czasem 03:08:41.
II miejsce zajęła drużyna z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w składzie: kpt. SG Piotr GIBAS, st. chor. SG Andrzej LUŚNIA, sierż . szt. SG Tomasz KOLANEK z łącznym czasem 03:12:02.
III miejsce zajęła drużyna z Komendy Głównej Straży Granicznej w składzie: kpt. SG Włodzimierz KUKUŁOWICZ, por. SG Stefan GĄGAŁA, ppor. SG Michał ZAPALSKI z łącznym czasem 03:12:58,
IV miejsce Sudecki Oddział Straży Granicznej w składzie: kpt. SG Dominik KRUMIN, chor. szt. SG Adam KUZYNIN, szer. SG Sławomir GRZYB z łącznym czasem 03:14:10,
V miejsce zajęła drużyna z Centrum Szkolenia Straży Granicznej z Kętrzyna w składzie: por. SG Piotr WITKOWSKI, chor. SG Grzegorz MANDYWEL, szer. SG Paweł WOŁKOWSKI z łącznym czasem 03:16:41.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet:
I miejsce zajęła chor. SG Wioleta SZLEZKO z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej z czasem 01:23:52. W klasyfikacji kobiet bieg ukończyła na 28 miejscu.
II miejsce zajęła chor. SG Iwona JASIC z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej z czasem 01:24:44, W klasyfikacji kobiet bieg ukończyła na 32 miejscu.
III miejsce zajęła mł. chor. Anna KASPRZAK z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej z czasem 01:31:24. W klasyfikacji kobiet bieg ukończyła na 41 miejscu.

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn:

I miejsce zajął st. chor. SG Andrzej LUŚNIA z Morskiego Oddziału Straży Granicznej z czasem 00:58:28. W klasyfikacji generalnej bieg ukończył na 25 miejscu.
II miejsce zajął por. SG Piotr WITKOWSKI z Centrum Szkolenia Straży Granicznej z Kętrzyna z czasem 00:59:48. W klasyfikacji generalnej bieg ukończył na 28 miejscu.
III miejsce zajął chor. SG Józek PODBERECKI z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej z czasem 01:00:46. W klasyfikacji generalnej bieg ukończył na 35 miejscu.

Puchary i upominki w imieniu Komendanta Głównego Straży Granicznej wręczali: komandor SG Roman Słowiński Zastępca Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, mjr SG Mikołaj Kaczanowicz Komendant Placówki Straży Granicznej w Darłowie oraz gość specjalny generał dywizji Roman Polko.

Wzorem lat ubiegłych Straż Graniczna wystawiła specjalny namiot, w którym wszyscy zainteresowani mogli otrzymać okolicznościowe paszporty i promocyjne foldery. Wyposażenie oraz sprzęt Straży Granicznej prezentowali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Darłowie, którzy także wspólnie z innymi służbami zabezpieczali całą imprezę.