18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Złoto, srebro i brąz Postomina na ME w Grecji [ZDJĘCIA]

Kolejny wielki sukces odnieśli karatecy z Postomina. Tym razem trójka zawodników prezentowała swoje umiejętności podczas odbywających się w greckim Volos XXVIII Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin. W turnieju udział wzięło 368 zawodników, którzy reprezentowali 21 krajów. Aleksandra Karpuk z Sekcji Karate Kyokushin przy CKiS Postomino przywiozła z Grecji złoto i srebro, a jej klubowa koleżanka - Monika Cicha - brąz.

Pierwszy dzień zmagań zawodników to starty w 30 konkurencjach w kategoriach dzieci, kadetów oraz juniorów. Jako pierwsza odbyła się konkurencja kata, w której bardzo dobrze spisała się zawodniczka z Postomina Aleksandra Karpuk, która w bardzo dobrym stylu w kategorii juniorek wywalczyła złoty medal i obroniła tytuł zdobyty w poprzednim roku.

Po konkurencjach kata przyszedł czas na walki. Tutaj również postomińscy zawodnicy spisali się świetnie. W kategorii kumite juniorek +60kg. wystąpiła Aleksandra Karpuk, która w półfinale bardzo pewnie pokonała rywalkę z Hiszpanii. W finale nieznacznie uległa jednak Michaeli Ivanowv z Bułgarii i zajęła drugie miejsce. W kategorii juniorów +80kg. bliski zdobycia medalu był Grzegorz Lisek. Zawodnik z Postomina dotarł do ćwierćfinału gdzie toczył pojedynek z reprezentantem Grecji Georgiosem Keramidasem. Była to bardzo wyrównana walka i o werdykcie musiała zadecydować dogrywka. W niej minimalnie więcej sił zachował zawodnik z Grecji i to on ostatecznie awansował do półfinałów, a Lisek uplasował się na miejscach 5-8.

Drugi dzień zmagań to już występy seniorów. W kategorii seniorek -60kg. mogliśmy oglądać Monikę Cichą. Zawodniczka z Postomina w półfinale swojej kategorii mierzyła się z inną reprezentantką Polski Aleksandrą Leśniewską. Po bardzo zaciętym pojedynku musiała jednak uznać wyższość późniejszej triumfatorki tej kategorii i ostatecznie stanęła na najniższym stopniu podium zdobywając brązowy medal.