Zespół Szkół Agrotechnicznych w Sławnie na archiwalnych fotografiach

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
Udostępnij:
Prezentujemy unikalne zdjęcia z życia obecnego Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Sławnie. Sięgamy do lat 60-dziesiątych, ale nie tylko. Zobaczcie uczniów i nauczycieli podczas balu maturalnego, czy na wycieczce w górach lub Krakowie. Polecamy!

Zespół Szkół Agrotechnicznych w Sławnie - historia

Szkoła rozpoczęła działalność 01.09.1954 r. jako Państwowe Technikum Wodno-Melioracyjne z siedzibą w Damnicy Kaszubskiej. Ze względu na bardzo trudne warunki lokalowe w następnym roku tj. 1 września 1955 r siedzibę szkoły przeniesiono do Sławna, do budynków po zlikwidowanej Szkole Drzewnej przy ulicy I Pułku Ułanów 13 (patrz foto obok). W adaptowanych budynkach znalazło się miejsce na budynek szkolny, stołówkę ze świetlicą i internat.

Zasadnicza Szkoła Rolnicza w Sławnie

W roku 1967 utworzono - w obecnym ZSA - Zasadniczą Szkołę Rolniczą. Ponieważ warunki lokalowe nadal były nie najlepsze i przybywało uczniów (w 1967 roku naukę rozpoczęło blisko 240 uczniów łącznie w PTWM oraz w Zasadniczej Szkole Rolniczej), 25 czerwca 1968 roku dokonano komisyjnego przekazania placu budowy pod nowy gmach szkolny i internat. Po 3 latach intensywnych prac budowlanych nowy rok szkolny 1971/72 rozpoczął się już w nowych pomieszczeniach szkolnych i przyległego internatu. Powiększenie bazy lokalowej umożliwiło dalszy rozwój szkoły. Powstały nowe kierunki kształcenia: łąkarstwo, hodowla i ochrona roślin na poziomie technikum oraz mechanik maszyn rolniczych, rolnik mechanizator i wiejskie gospodarstwo domowe na poziomie szkoły zasadniczej. Konsekwencją tego rozwoju było powołanie od roku szkolnego 1977/78 Zespołu Szkół Rolniczych.

Znakiem dokonującej się w naszym kraju transformacji była wizyta w naszej szkole J. E. ks. biskupa Czesława Domina w 1992 r. a także istotne zmiany w kierunkach kształcenia. W roku szkolnym 1991/92 rozpoczęło działalność Liceum Ekonomiczne, a dwa lata później Technikum Inżynierii Środowiska i Melioracji. Natomiast w 1996 r. Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, a w 1998 r zostało otworzone Liceum Agrobiznesu.

Od 01.09.1999 nasza szkoła przyjęła nazwę Zespołu Szkół Agrotechnicznych. W roku szkolnym 2000/2001 - 01.09.2000 r. uroczyście zainaugurował pierwszy rok akademicki Terenowy Punkt Dydaktyczny Akademii Rolniczej w Szczecinie.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Sławnie na archiwalnych ZDJĘCIACH. ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

M
Marecki

I znowu Rolniczak.

Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie