MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zatwierdzono budżet gminy Darłowo na 2024 rok. Rekordowy Fundusz Sołecki. Zdjęcia

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
Na sesji Rady Gminy Darłowo, w środę - 20.12.2023 r. - został przyjęty projekt budżetu Gminy Darłowo na rok 2024. Budżet został przyjęty jednogłośnie przez wszystkich radnych. Jest to budżet, który zakłada ponad 50 zadań na inwestycje i zakupy inwestycyjne na na kwotę 41 972 602,81 zł co stanowi prawie 40 % wydatków ogółem (w ramach tego rekordowy budżet Funduszu Sołeckiego opiewa na 1 161 288,68 zł).

Budżet gminy Darłowo na 2024 rok

- Założenia budżetowe na rok 2024 są bardzo ambitne i dołożymy wszelkich starań, aby je zrealizować - mówi Radosław Głażewski, wójt gminy Darłowo.

Ponadto w trakcie obrad sołtys sołectwa Wicie - Tomasz Urbański wręczył Wójtowi akt nadania tytułu „Zasłużony dla Wicia” jako wyraz uznania za działania na rzecz tej nadmorskiej miejscowości gm. Darłowo.

List gratulacyjny i upominek - w imieniu samorządu i mieszkańców gminy Darłowo - odebrała z rąk wójta Irena Olesiejuk z kolonii Jeżyce Agroturystyka „W Jabłoniowym Sadzie”, która zajęła II miejsce w Konkursie Agro-Eko-Turystyczne” Zielone Lato 2023 w Barzkowicach w kategorii Gospodarstwo Rolne.

Nie zabrakło również pięknych gestów ze strony radnych Gminy Darłowo, którzy przekazali złote serduszko dla Sztabu WOŚP Gminy Darłowo. Tradycyjnie zostanie ono zlicytowane podczas 32. Finału WOŚP w SP Dąbki 28 stycznia 2024r.

Na sesji odbyło się także wręczenie nagród dla uczniów szkół z terenu gminy Darłowo za konkurs plastyczny S.O.S. dla środowiska – przez Włodzimierza Błaszczaka członka zarządu GZUP w Krupach.

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slawno.naszemiasto.pl Nasze Miasto