XIX Bieg Śladami Bogusława X - [ZDJĘCIA, WYNIKI] - walka na 10 km - Piotr Pobłocki najszybszy

Zwycięzcą XIX Biegu Śladami Bogusława X w Łącku został Piotr Pobłocki (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork). Dystans 10 km pokonał w 32 min. i 57 sek. Rezultat jest bardzo dobry, bo biegacze przez większość trasy zmagali się z mocnym przeciwnym wiatrem. Część trasy biegła szutrem, co też nie ułatwiało trzymania mocnego tempa.

W takich warunkach drugi na metę wpadł Sebastian Wąsicki (Ambitious Runners Team) -33.17 min. Trzeci na mecie zameldował się Norbert Borzęcki z Koszalina - 33.59 min.

Wśród biegaczy z powiatu sławieńskiego najszybszy był - 5 na mecie -Adrian Kępka (Wiekowo) z czasem 35 min. 35 sek. Następnie - 7 był Krzysztof Wilczewski z Tychowa - 36.56 min..Za nim finiszował Damian Rosiak ze Sławna - 8 miejsce - 37.47 min. Dziewiąty był Tomasz Szopiński (Bryza Postomino) - 38.06 min.

Wśród pań wygrała faworytka
- Ewelina Paprocka (Obliwice) -38.09 min. Druga była Karolina Chorąży (Leo-Team) 45.50 min., trzecia Bożena Pobłocka (Rada Miasta Lębork) - 46.15 min.

W gronie pań najlepiej z powiatu sławieńskiego spisała się Justyna Drzewiceka z Darłowa, która zajęła 6 miejsce - 48.45 min.