Wystartowała wiosna w IV lidze. Świetny początek Wieży Postomino, niezły Darłovii ZDJĘCIA

Darłovia Darłowo [zielone stroje] - Zefir Wyszewo 0:0
Darłovia Darłowo [zielone stroje] - Zefir Wyszewo 0:0 TT
Rozpoczęła się runda wiosenna IV ligi ZZPN sezonu 2021/2022. Na początek Wieża Postomino zanotowała cenne wyjazdowe zwycięstwo, a Darłovia Darłowo remis. Poniżej inne wyniki 20 kolejki. Zdjęcia są z meczu Darłovia Darłowo (zielone koszulki) - Zefir Wyszewo.

20 kolejka IV ligi ZZPN - wyniki

Błękitni II Stargard - Hutnik Szczecin 0:1
Chemik Police - Dąb Dębno 1:2

Sokół Karlino - Wieża Postomino 0:1

Przewaga. To kluczowe słowo w meczu Sokoła i Wieży. Optyczna przewaga należała do przyjezdnych, którzy byli stroną prowadzącą grę. Bramkę strzelił Piotr Kozdra w 78 minucie po centrze i uderzeniu piłki z główki. Można powiedzieć, że zrobił to w swoim stylu, bo ten zawodnik znany jest - w p. sławieńskim - ze zdobywania tego typu goli.

- Sytuacji strzeleckich mieliśmy kilka, a Karlino jedną, ale nasza obrona w 65 minucie nie dała się ograć - podsumowuje Damian Kotłowski, trener Wieży. - Przez całe spotkanie prowadziliśmy grę i też po jednym z uderzeń trafiliśmy piłką w słupek i tu niewiele zabrakło, aby ona wylądowała w siatce. Do końca zostało 0:1 i trzy punkty na wyjeździe bardzo nas cieszą na początek rundy wiosennej.

Szkoleniowiec dodaje, że teoretycznie Wieża była faworytem tego spotkania, bo Sokół broni się przed spadkiem.

- Podeszliśmy do tego meczu bardzo skoncentrowani - mówi Damian Kotłowski. - Tak było od pierwszej do ostatniej minuty.

Klub KS Wieża Postomino działa dzięki dofinansowaniu i współpracy z Gminą Postomino.

Teraz Wieża podejmie 12 marca Rasela Dygowo.

Vineta Wolin - Olimp Gościno 3:0
Rasel Dygowo - Jeziorak Szczecin 6:3

Darłovia Darłowo - Zefir Wyszewo 0:0

Darłovię i Zefira dzieli ligowa przepaść 20 punktów, ale na inaugurację rundy wiosennej IV ligi w Darłowie tego nie było widać. Co więcej w końcowych minutach to goście szukali okazji na zdobycie bramki. Ale robili to nieskładnie, nerwowo i ich strzały były mocno niecelne. Darłovia nie pozostawała dłużna i szukała szansy na gola. Dwukrotnie ich zawodnicy upadali w polu karnym przeciwnika przy bliskim kontakcie z obrońcą. Miejscowi kibice domagali się rzutu karnego, ale arbiter główny pozostał niewzruszony i za każdym razem nakazywał grać dalej.
Miejscowi też próbowali zaskoczyć Zefira rozgrywając niekonwencjonalnie stałe fragmenty gry. Np. rzut wolny z ok. 25 metrów: zamiast bić piłkę w pole karne, to zagrali szybko po ziemi od nogi do nogi... Tyle, że obrona z Wyszewa nie dała się nabrać na ten manewr.

Najbliższy pokonania bramkarza Zefira był w 80 minucie Karol Florkiewicz, gdy - po prostopadłym podaniu Wólkiewicza - strzale piłka trafiła w słupek i wróciła do gry. Pięć minut później poprzeczka uratowała gości od utraty gola. Na bramkę uderzał Jakub Kulon, a piłka po rykoszecie trafiła w poprzeczkę, wylądowała na linii bramkowej i wróciła do gry. Już w doliczonym czasie gry gospodarze powinni zanotować zwycięskie trafienie. W dogodnej sytuacji ponownie znalazł się Jakub Kulon, uderzył w kierunku bramki, w miejsce gdzie znajdował się Florkiewicz, który zmienił tor lotu piłki ... i posłał ją minimalnie obok bramki. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

Punkt dla ostatniego zespołu w tabeli na wyjeździe zawsze jest bardzo dobry. Miejscowi też nim nie pogardzą, ale takie potyczki powinno się wygrywać i stąd w darłowskim zespole jest niedosyt. Zarząd MKS Darłovii Darłowo poinformował, że dochód ze sprzedaży biletów przekaże na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Skład Darłovii: Szymański - Kulon Damian, Lipiński, Sosiński - Bazyli, Fastyn (84' Kaczyński), Wólkiewicz, Michalski, Muzyka (46' Florkiewicz) - Dywan (65' Siarnecki), Kulon Jakub

Teraz Darłovia zagra - 12 marca - na wyjeździe z Olimpem Gościno.

Orzeł Wałcz - MKP Szczecinek 3:3

Gwardia Koszalin - GKS Manowo 1:0
Flota Świnoujście - Ina Goleniów 7:2
Biali Sądów - Pogoń Połczyn Zdrój 1:2

Piąta runda Pucharu Polski ZZPN/Koszalin. Jak zagrała Sława ...