Wrzos Wrześnica grał w zielonych strojach; Wiekowianka Wiekowo - na czerwono
Wrzos Wrześnica grał w zielonych strojach; Wiekowianka Wiekowo - na czerwono TT
Wrzos Wrześnica kontra Wiekowianka Wiekowo. Derby powiatu sławieńskiego w okręgówce gr 3 ZZPN. Kto lepszy?

Wrzos Wrześnica - Wiekowianka Wiekowo (1:1)

Derbowa potyczka we Wrześnicy była bardzo ważną dla gospodarzy. Przed nią Wrzos w 11 meczach wywalczył 9 punktów i potrzebował kolejnych, aby uciekać z dolnych rejonów tabeli. Bo 9 punktów równało się 13 miejscu. Z kolei Wiekowianka to ścisła czołówka okręgówki. Zespół z gminy Darłowo wywalczył 22 punkty w 10 meczach mając do rozegrania jeden zaległy. Takie rozstawienie obu ekip powodowało, że to przyjezdi byli faworytem sobotniego - 29.10.2022 r. - meczu.

Początek należał do Wiekowianki Wiekowo, która wyszła na prowadzenie 1:0 [14 min. Dominik Pooch], ale później do głosu doszli gospodarze, którzy w pierwszej odsłonie zdobyli wyrównującego gola. I 1:1 utrzymało się do przerwy. Trzeba też dodać, że Wiekowianka miała co najmniej jedną akcję - sytuacyjną, gdzie powinien paść dla niej gol. Tyle, że precyzyjnie zacentrowana piłka z boku na główkę jednego z zawodników przyjezdnych została uderzona mocno w górny róg bramki Wrzosu. Tyle, że strzał nie był precyzyjny i o centymetry minął spojenie z poprzeczką. Pierwsza część meczu to sporo fauli z obu stron, ale takich uszczypliwych. I tutaj zawodnicy obu drużyn też ze sobą dyskutowali [prowokowali się wzajemnie] i w te dyskusje zdecydowanie wkroczył arbiter i upominał graczy obu ekip żółtymi kartkami.

Trener Wrzosu Paweł Sławski mobilizował swoich zawodników do tego, aby zajęli się grą, a nie dyskusjami. Z kolei szkoleniowiec - Wiekowianki Grzegorz Szynkowski ograniczał się do zwracania uwagi swoim graczom, aby byli bardziej zdecydowaniu w budowani akcji ofensywnych. Do przerwy było 1:1 i też dało się zauważyć, że oba zespoły grały zrywami.

od 16 lat

Trwa 2 odsłona meczu. W 72 minucie Wiekowianka wychodzi na prowadzenia po trafieniu Piotra Szczygła - 1:2. Wrzos wyrównuje na 2:2, ale w doliczony czasie gry Gabriel Gołofit znów wyprowadza gości na prowadzenie - 2:3. Gol padł w 90 plus 6 minucie meczu. I on rozstrzygnął losy derbowej potyczki.

Sława Sławno 2011 grała w czerwonych strojach i wygrała z AP Bałtyk Koszalin 3:1 (2:0)