W Słowinie bardzo szybkie bieganie na 10 km w 2019 r. [ZDJĘCIA, WIDEO, WYNIKI]

Aż 145 uczestników zostało sklasyfikowanych w V biegu Marchewkowym im. Andrzeja Żukowskiego w Słowinie rozegranym w sobotę - 23 listopada 2019 r. na dystansie 10 km.

Trasa nie była trudna. Start był ze Słowina w okolicy kościoła i biegło się prosto w stronę Boleszewa. Po pokonaniu połowy z 10 km następował nawrót i drugą część trasy biegło się też niemal po prostej. Meta była przy kościele w Słowinie. Tutaj na biegaczy i biegaczki czekał wójt gm. Darłowo - Radosław Głażewski, który dekorował na mecie uczestników biegu medalami i gratulował im pokonania 10 km.

Tyle, że biegaczki i biegacze przez pierwsze 5 km zmagali się z mocnym wiatrem, który wiał im w twarz. Drugie 5 km to nawrót i lżejsze bieganie, bo wiatr już nie przeszkadzał. W takich warunkach klasą dla siebie i innych był Tomasz Bągrowski (Radość Biegania), który prowadził od startu do samej mety i 10 km pokonał w 35 minut i 24 sek. Drugi finiszował Adrian Kępka (Tager Sport) z Wiekowa - 35 min. 51 sek. Na trzeciej pozycji plasował się Aleksander Burzyński ze Słupska - 36 min. 30 sek.

Wśród pań zwyciężyła Małgorzata Pazda - Pozorska (Poltarex) - 40 min. 3 sek. Druga była Monika Nieckarz (KB SPOKO Sławno) - 43 min. 55 sek. Trzecia na mecie zameldowała się Justyna Hałka (Trucht Łobez) - 44 min. 35 sek.

Darłowo: 6 Bieg Niepodległości [ZDJĘCIA, WIDEO, WYNIKI] - 20...