W Sławnie u strażaków nowa hala za prawie 2 miliony zł ZDJĘCIA, WIDEO

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
Udostępnij:
W dniu 21 stycznia 2022r., na terenie Komendy Powiatowej PSP w Sławnie miała miejsce uroczysta zbiórka z okazji otwarcia nowo wybudowanej hali garażowej z zapleczem magazynowym, wprowadzenia do podziału bojowego samochodów pożarniczych oraz przekazania aktu użyczenia samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowicach (gm. Postomino) W trakcie uroczystości w Sławnie wiceminister Paweł Szefernaker wręczył mł. ogn. Łukaszowi Gryciakowi nadany przez Andrzeja Dudę, prezydenta RP Krzyż Zasługi Za Dzielność.

Prezydent Andrzej Duda odznaczył strażaka

Mł. ogn. Łukasz Gryciak został odznaczony przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Zasługi za Dzielność. Strażak 14 stycznia br. pomógł wydostać z silnie zadymionego mieszkania dwoje dzieci oraz ich babcię. Oddał im własną maskę tlenową, a sam trafił do szpitala z objawami podtrucia. Strażak od 9 lat pełni służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu.

Wręczenia odznaczenia oraz nagrody pieniężnej dokonał Paweł Szefernaker -sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz st. bryg. Jarosław Tomczyk -zachodniopomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Uroczystość u strażaków w Sławnie

Uroczystość rozpoczęto od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości - kpt. Damiana Tomczyka Pawłowi Szefernakerowi, sekretarzowi stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Następnie Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie bryg. Paweł Faryno przywitał zaproszonych gości oraz przedstawił zarys zrealizowanych inwestycji podkreślając, że dzięki niej służba strażaków będzie w dużo lepszych warunkach, a co za tym idzie będzie im ją łatwiej wykonywać, a to wprost przekłada się na bezpieczeństwo lokalnej społeczności.

Po tym wstępie odbyło się otwarcie nowo wybudowanej hali garażowej z zapleczem magazynowym na terenie PSP w Sławnie, poświęcenie i wprowadzenie do podziału bojowego samochodów pożarniczych oraz przekazanie aktu użyczenia samochodu ratowniczo-gaśniczego OSP Wilkowice.

Nowa hala garażowa z zapleczem dla strażaków w Sławnie

- Hala garażowa z zapleczem magazynowym
- Środki z budżetu państwa: 1 872 000,00 zł
- Środki finansowe przeznaczone wyłącznie na cele ochrony przeciwpożarowej przekazywane przez zakłady ubezpieczeń (Środki z Komendy Głównej): 111 999,00 zł

Parametry charakterystyczne obiektu:
· kubatura - 1200 m3;
· powierzchnia użytkowa - 345,35 m2
· ilość miejsc garażowych - 4
· plac zewnętrzny

Nowe wozy strażackie

Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, zabudowany na podwoziu MAN wyposażony w silnik mocy 235kW z napędem 4x4 na podwoziu uterenowionym oraz kabinę 6-osobową. Samochód posiada właściwy dla pojazdów tej klasy pojazdów układ wodno-pianowy ze zbiornikiem na wodę o pojemności 5 tys. litrów oraz zbiornikiem na środek pianotwórczy o pojemności 500 litrów, autopompę dwuzakresową o wydajności ponad 4000 l/min. przy ciśnieniu 8 bar i 330 l/min. przy ciśnieniu 40 bar. W zabudowie pojazdu znajduje się także niezbędne wyposażenie wymienne, które ratownicy wykorzystują podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Wartość samochodu wyniosła 1 milion 82 tys. 400 zł. Wydatek na zakup sfinansowano ze środków WFOŚiGW w Szczecinie w kwocie 450 000 zł, środków przekazanych przez Gminę Postomino poprzez Fundusz Wsparcia KWPSP w Szczecinie w kwocie 300 000 zł oraz ze środków Funduszu przeciwdziałania COVID-19 w kwocie 332 400 zł.

Mikrobus OPEL Zafira ZS 998NT – SLBus

Samochód typu BUS w wersji 9 osobowej, pojazd dostarczony przez Autoryzowany salon Opla, Wartość samochodu wynosi 163 tys. 344 zł.

PEUGEOT Rifter Long ZS 845MN – SLOp

Samochód lekki operacyjny z możliwością przewożenia 5 osób, pojazd w wersji LONG – o przedłużanej przestrzeni bagażowej, pojazd dostarczony przez Autoryzowany salon Peugeot. Wartość samochodu wynosi 95 tys.zł.

Ciężki Samochód ratowniczo- gaśniczy GCBA5/48 przekazany w użyczenie dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowicach. Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, zabudowany na podwoziu RENAULT KERAX wyposażony w silnik mocy 303kW z napędem 6x6 na podwoziu uterenowionym oraz kabinę 6 osobową. Samochód posiada właściwy dla pojazdów tej klasy pojazdów układ wodno-pianowy ze zbiornikiem na wodę o pojemności 5 tys. litrów oraz zbiornikiem na środek pianotwórczy o pojemności 500 litrów.

Zaproszeni goście

W uroczystości w Sławnie uczestniczyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie, pracownicy cywilni Komendy, Komendanci Powiatowi i Miejscy Województwa Zachodniopomorskiego oraz zaproszeni goście:

- Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji - Paweł Szefernaker,
- Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska - Małgorzata Golińska,
- Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej - Czesław Hoc,
- Wojewoda Zachodniopomorski - Zbigniew Bogucki,
- Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie st. bryg. Jarosław Tomczyk,
- Prezes Zarządu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie - Marek Subocz,
- Samorządowcy z terenu powiatu sławieńskiego [Janusz Bojkowski - wójt gm. Postomino, Krzysztof Frankenstein - burmistrz Sławna, Wojciech Wiśniowski - starosta sławieński] oraz księża kapelani.

Sławsko. Wybuch gazu. Decyzja Powiatowego Inspektora Nadzoru...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie