W gm. Malechowo rozstrzygnięto Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze [ZDJĘCIA] - 2019 r.

Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze miały miejsce w Zielenicy.

Rywalizacja drużyn pożarniczych miała miejsce na boisku wiejskim w Zielenicy. Zawody otworzył i wszystkich druhów powitał Prezes Zarządu Gminnego OSP Malechowo - Bohdan Pawlak.

Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn, które brały udział w dwóch konkurencjach. Dorośli i młodzież w kategorii 16-18 lat rywalizowali w biegu sztafetowym i w ćwiczeniach bojowych. Drużyny w kategorii wiekowej 12-15 lat pokonywały tor przeszkód i wzięły udział w ćwiczeniach bojowych.

W grupie I dziewcząt (12-15 lat) miejsce I zajęła drużyna z Pękanina, w grupie I chłopców (12 - 15 lat) zwyciężyła drużyna z Malechowa. W grupie II chłopców (16-18 lat ) zwyciężyła jednostka OSP z Ostrowca.

Najwięcej emocji przyniosła rywalizacja w grupie III mężczyzn, w której konkurowało ze sobą pięć drużyn. Pierwsze miejsce po zaciętej walce zajęła drużyna z OSP Karwice, drugie - OSP Malechowo, trzecie - OSP Ostrowiec, czwarte - Pękanino i piąte - OSP Sulechowo.

Po zakończeniu zawodów dokonano wręczenia pucharów i dyplomów oraz upominków dla uczestników rywalizacji. Gratulacje przekazał Prezes Zarządu Gminnego OSP w Malechowo - Bohdan Pawlak oraz wójt gminy Malechowo - Radosław Nowakowski.

Podczas zawodów wylosowano także, ufundowany przez spółkę Energia Pomorze z Koszalina, warty około 20 tys. zł, zestaw fotowoltaiczny o mocy 50 KW. Otrzymała go Szkoła Podstawowa w Lejkowie.