Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Uzdrowisko Dąbki nad Bałtykiem w kapitalnej odsłonie. Zobaczcie zdjęcia. Byliśmy tam

Tomasz Turczyn
Tomasz Turczyn
Polecamy Wam Uzdrowisko Dąbki (gmina Darłowo). Prezentujemy na zdjęciach infrastrukturę w pobliżu Centrum Sportów Wodnych zlokalizowanego nad Jeziorem Bukowo. Uzdrowisko Dąbki jest polecane dla dzieci z racji m.in. morskiego mikroklimatu.

Jak wybrać się do uzdrowiska za darmo?

Pobyt w uzdrowisku to następstwo leczenia pacjenta w szpitalu. Ma on na celu przyspieszenie rekonwalescencji oraz wdrożenie odpowiednich nawyków w życie kuracjusza. Taka terapia trwa zazwyczaj 21 dni. Skierowanie na taki wyjazd wystawia lekarz ubezpieczenia zdrowotnego.

Na realizację takiego skierowania można jednak trochę poczekać. Kolejki do sanatoriów bywają długie oraz trwają nawet i 2 lata.

Uzdrowisko Dąbki - Jezioro Bukowo

Jezioro Bukowo jest bardzo przyjazne dla żeglarzy i też miłośników rekreacji w postaci np wodnych rowerów. Nie brakuje tutaj też pięknych ryb, które wędkarze łowią na wędkę. Ponadto działa, CSW, szkółka żeglarska dla dzieci. Zobaczcie to wszystko na zdjęciach.

Uzdrowisko Dąbki położone jest w centralnej części Pobrzeża Słowińskiego, urozmaiconej pojedynczymi wałami moren czołowych, dochodzących do 134 m n. p. m. w okolicy Koszalina. Wybrzeże morskie w okolicy Dąbek jest płaskie, z szeroką piaszczystą plażą, otoczoną pasmem nadmorskich wydm, porośniętych głównie sosną zwyczajną i sosną czarną.

W południowej części miejscowości znajduje się jezioro Bukowo o powierzchni 18 km kw., powstałe w czasie transgresji morskiej, kiedy to utworzona zatoka została zamknięta przez mierzeję. Wzdłuż brzegu morza ciągnie się przepiękna sześciokilometrowa promenada leśna. Dąbki położone są w strefie klimatu nadmorskiego, silnie oddziałującego na organizm ludzki, złagodzonego obszarami leśnymi oraz bliskością rozległego jeziora Bukowo. Ten szczególny klimat, odznaczający się działaniem bodźców ochładzających, uwarunkowanych temperaturą powietrza, większą jego wilgotnością i silniejszym wiatrem typowym dla strefy kontaktowej ląd-powietrze, wykorzystuje się w leczeniu wielu schorzeń. Wpływ klimatu morskiego na organizm człowieka.

W sanatoriach w Dąbkach leczone są m.in.:

  • choroby układu oddechowego
  • choroby układu krążenia
  • schorzenia reumatyczne w okresie podostrym i przewlekłym
  • choroby przewodu pokarmowego
  • nerwice
  • moczenie nocne.

Jezioro Bukowo w gminie Darłowo. Tu się łowi!!! Podsumowanie...

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Kolumb był polskim księciem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slawno.naszemiasto.pl Nasze Miasto