UKS Lider Sławno - MKS Kusy Szczecin: Dreszczowiec do samego końca [ZDJĘCIA, WIDEO]

W rundzie finałowej Zachodniopomorskiej Ligi Młodziczek gra UKS Lider Sławno. Liderki w sobotę - 18 stycznia 2020 r. - na własnym parkiecie podjęły faworyta rozgrywek - MKS Kusy Szczecin. Szczypiornistki ze Szczecina wygrały pierwszą rundę rozgrywek przed Sławnem mając lepszy bilans w bezpośrednim meczu. Sobotnia potyczka była bardzo zacięta, ale UKS Lider wygrał 16:15 (9:8)

Mecz w Sławnie był bardzo wyrównany i o końcowej wygranej decydowały detale. Do przerwy UKS Lider Sławno prowadził 9:8. W II połowie grano bramka za bramkę. Na tablicy świetlnej kolejno było: 9:9, 10:9, 10:10, 11:11, 12:12, 12:13 i była to 36 minuta meczu. A młodziczki grają 2x 25 minut.

Przy minimalnej przewadze szczecinianek Liderki nie trafiły rzutu karnego, a w odpowiedzi szczypiornistki z Kusego zepsuły kolejną akcję. Skorzystały z tego gospodynie i dorzuciły bramkę na remis - 13:13. W samej końcówce ważną rolę odgrywała odporność psychiczna. Najpierw 2 minuty kary za faul otrzymała jedna z przyjezdnych zawodniczek. I gra w przewadze spowodowała, że sławnianki odskoczyły na trzy bramki - 16:13. Przy takim stanie meczu, po faulu, osłabione zostały Liderki. Gra w przewadze spowodowała, że przyjezdne zdobyły dwie bramki z rzędu i zrobiło się tylko 16:15. I do końca meczu 34 sekundy. Wówczas o czas poprosił trener liderek - Szymon Biegajski i ta przerwa spowodowała, że miejscowe uporządkowały grę i nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa 16:15, bo rozgrywały swoją akcję do końcowej syreny.

Tym samym UKS Lider Sławno wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli.

- Zwyciężyliśmy ten arcyważny mecz bardzo dużym zaangażowaniem i walką przede wszystkim w formacji obronnej - komentuje Szymon Biegajski, trener UKS Lider Sławno. - To ogromny sukces, bowiem nasz zespół jest o rok i dwa lata młodszy od przeciwniczek. Na brawa zasługuje bez wyjątku każda osoba, która tworzy nasz zespół. Dzięki temu zwycięstwu przybliżyliśmy się w znaczny sposób do awansu do Mistrzostw Polski Młodziczek. Kolejne spotkanie, również w roli gospodyń zagramy w przyszłą niedzielę (26.01) z UKS Morskim Sianów (godzina 13:00).

UKS Lider Sławno: Bieżuńska Daria – Bajtek Dagmara, Chwojnicka Zofia, Izdebska Sandra, Kowalska Aleksandra, Leśniewska Daria, Mariak Julia, Michalak Paulina, Miranowicz Hanna, Myślińska Agata, Siemińska Lena, Sulikowska Natalia, Szygenda Amelia, Warać Zuzanna, Zaborowska Hanna, Żuchowska Julia.

Zapraszamy do zagłosowania na sportowców i kluby sportowe w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Sławieńskiego 2019 r. W stawce jest m.in. UKS Lider Sławno.

Najpopularniejszy Sportowiec Powiatu Sławieńskiego - KONIEC ...