Trzecie miejsce siatkarzy KS Stoczni Darłowo podczas turnieju w Koszalinie

Robert Gębuś
KS Stocznia Darłowo zajęła trzecie miejsce podczas finału Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego siatkówki młodzików w Koszalinie. Brązowy medal dał zespołowi z Darłowa awans do dalszych rozgrywek o Mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej.

W turnieju brało udział 6 zespołów UKS OPP Powiat Kołobrzeski, UKS BRONEK Koszalin , AS 13/LOLEK Koszalin, UKS Olimpijczyk IMSO Drawsko Pomorskie, UKS BŁYSKAWICA STALPRO Szczecin, KS STOCZNIA Darłowo M&W podzielonych na dwie grupy. Zespół Stoczni znalazł się w grupie z UKS OPP Powiat Kołobrzeski i z AS 13/LOLEK Koszalin.

W sobotę pierwszy mecz siatkarze wygrali 2 : 0 (16 , 22) z AS 13/LOLEK Koszalin, natomiast w drugim meczu ulegli UKS OPP Powiat Kołobrzeski 0 : 2 ( - 15 , -16). W niedzielę w pierwszym spotkaniu ulegli UKS BRONEK Koszalin 0 : 2 ( - 19 , - 3). Następny mecz z UKS OLIMPIJCZYK IMSO Drawsko Pomorskie był meczem o brązowy medal. KS Stocznia Darłowo po świetnej grze pokonali zespół z Drawska 2 : 0 (18 , 15). Błaszczyk Aleksander znalazł się wśród czterech najlepszych zawodników turnieju finałowego, których nagrodzono okolicznościowymi nagrodami. Mistrzem Województwa został zespół UKS BRONEK Koszalin, a wicemistrzem UKS OPP Powiat Kołobrzeski.