Tak wyglądała sportowa majówka w Łącku w 2019 r.. Tęsknicie? [ZDJĘCIA]

W Łącku - 1 maja 2019 r. - miał miejsce XX Ogólnopolski Bieg "Śladami Bogusława X". Rywalizacja, na 10 km, toczyła się przy porywistym wietrze, który przez sporą część trasy wiał biegaczom w twarz i tym samym spowalniał ich. Do przebiegnięcia były dwie pętle po 5 km każda. Zaczynano od asfaltu później był fragment z płytami jumbo i odcinkiem szutrowym. W 2020 r. 1 maja w Łącku biegu nie ma - został odwołany z uwagi na pandemię.

W 2019 roku - 1 maja - najbardziej wiało na części asfaltowej i biegacze mówili, że tutaj bieganie kosztowało ich sporo wysiłku. W takich warunkach najszybszy był Łukasz Wirkus (LKB im. Braci Petk z Lęborka). Trasę pokonał w 33 min. 37 sek. Drugi metę minął - będący nie do zdarcia - Piotr Pobłocki (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork) - 34 min. 17 sek. Na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Rudnik z Krępy Słupskiej - 34 min. 20 sek.

Najszybszy (5) z zawodników z powiatu sławieńskiego był Adrian Kępka z Wiekowa, który trasę pokonał w 34 minuty i 34 sek. i jest to nowa życiówka tego biegacza. Na miejscu 9 finiszował Krzysztof Wilczewski (KB SPOKO Sławno) - 36 min. 45 sek., który wraca do szybiego biegania po warszawskim maratonie, gdzie ustanowił rekord życiowy. Dziesiątkę zamknął Tomasz Szopiński (KB Bryza Postomino) - 36 min. 55 sek. Jako 14 bieg ukończył Przemek Kurkul (KB Bryza Postomino) - 37 min. 44 sek. Na pozycji 18 był Janek Kurkul (KB Bryza Postomino) - 39 min.. 35 sek. Oczko niżej (19) plasował się Tomasz Jabłoński (KB SPOKO Sławno) - 39 min. 36 sek. i tym samym po raz pierwszy w biegowej karierze przełamał 40 minut, co dla wielu amatorów jest barierą bardzo trudną do pokonania. Ostatnim ze startujących, który zmieścił się poniżej opisywanej granicy był Grzegorz Prędki (KB Bryza Postomino) - 39 min.. 54 sek.

Wśród pań wygrała faworyzowana Ewelina Paprocka z Obliwic - 37 min. 10 sek. Druga była Antonina Wirkus (MKL Szczecinek) - 38 min. 30 sek. Trzecia - Lucyna Kuklińska - Nurkowska (USB Ustka) - 43 min. 10 sek. Najlepszą zawodniczką z powiatu sławieńskiego okazała się Monika Nieckarz (KB SPOKO Sławno), która ukończyła rywalizację na 5 miejscu - 44 min. 50 sek.