Świetny mecz Sławy Sławno w okręgówce ZDJĘCIA, WIDEO, wyniki 27 kolejki

Tomasz Turczyn
Sława Sławno grała w żółtych koszulkach
Sława Sławno grała w żółtych koszulkach R.PIETRASZ
W 27 kolejce okręgówki gr 3 ZZNP Sława Sławno podejmowała Głaza Tychowo. Przed nią Głaz miał 40 punktów, a Sława - 39. Mecz był więc za przysłowiowe "6" oczek. Wygrana Sławy pozwoliła jej przeskoczyć Głaza i utrzymać się w walce o 3 miejsce.

22 kolejka okręgówki gr 3 ZZPN

Sława Sławno - Głaz Tychowo 3:1 (1:1)

Świetne widowisko zobaczyli kibice w Sławnie. Grała czwarta z piątą drużyną okręgówki i oba zespoły prezentowały otwarty futbol dążąc do zwycięstwa. Do przerwy było 1:1 po golach Piotra Serewisia (28 min.) i Dominika Sypka (38 min.). W II połowę lepiej weszła Sława, gdy jej zawodnik został ścięty przez obrońcę Głaza w polu karnym. Arbiter wskazał na "11". Do karnego podszedł Przemysław Komorowski i huknął futbolówką, ale... nad poprzeczką. Strzał niecelny - gola nie ma, co miejscowi kibice skwitowali jękiem zawodu. Patrz wideo poniżej.

od 16 lat

Ta sytuacja nie zdeprymowała gospodarzy, którzy podkręcili tempo i raz za razem atakowali. Głaz pogubił się w tym i podczas kolej akcji Przemysław Komorowski uderzał w kierunku bramki przyjezdnych, a piłka trafiła w piszczel obrońcę i zmieniła kierunek lotu - myląc bramkarza i wylądowała w siatce. W takich okolicznościach Sława wyszła na prowadzenia - 2:1 - kilka minut po niewykorzystanym rzucie karnym. Tym samym popularny "Komar" w pełni się zrehabilitował. Sława poszła za ciosem. I jedna z kontr zakończyła się dograniem piłki do Krzysztofa Wólczyńskiego, a ten nie zmarnował dobrej okazji strzeleckiej w polu karnym. Płaskie uderzenie i było 3:1. Później Sława miała jeszcze inne sytuacje by podwyższyć wynik, ale gościom sprzyjało szczęście. Raz piłka trafiła w poprzeczkę, a w innej sytuacji futbolówkę zmierzającą do siatki wybił obrońca. Przyjezdni mieli jedną okazję na gola, po szybkiej kontrze, ale Sława wyszła obronną ręką z tej sytuacji.

Podsumowując wygrana gospodarzy jest w pełni zasłużona, bo w II połowie zdominowali rywala pozwalając mu na bardzo niewiele.

- Pierwsza część meczu była wyrównana, a w drugiej zdominowaliśmy rywala - komentuje Mariusz Piechna, trener MKS Sławy Sławno. - Dzięki tej wygranej wskoczyliśmy na czwarte miejsce w tabeli i z tego się cieszymy. W kolejnym meczu gramy na wyjeździe z wiceliderem. Mecz z Wiekowianką Wiekowo nie będzie łatwy, ale jedziemy tam powalczyć o punkty.

Sława Sławno: Wolowski - Wróbel, Kwiatkowski (65 min. Sz. Wróbel), Kruczyński, Serewiś, Radzki, Komorowski, Wólczyński (85 min. Paczkowski), Bajtek M. (85 min. Kaczka), Kostrzewiński (45 min. Kiełpiński), Kucharski

Gryf Polanów - Wiekowianka Wiekowo 1:2