Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Straż pożarna miała gorący weekend

Tomasz Turczyn
Straż pożarna miała gorący weekend. Płonęły zboża i poszycie leśne. Doszło także do pożaru samochodu

Straż Pożarna miała gorący weekend. Podczas ostatniego weekendu, na terenie powiatu sławieńskiego, Państwowa Straż Pożarna odnotowała łącznie 19 zdarzeń, z czego 9 interwencji stanowią pożary, a 10 to miejscowe zagrożenia.

Czytaj również:Straż pożarna odzyskała skradzione auto

W miniona sobotę w Sławnie przy ulicy Chrobrego płonął Volkswagen Transporter. W działaniach udział brały dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z JRG w Sławnie. Spaleniu uległa komora silnika. Straty wyceniono na kwotę 1 tys. złotych. Uratowano mienie wartości 7 tys. złotych. Tego samego dnia, po południu doszło do pożaru ścierniska. W działaniach udział brały dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z posterunku w Darłowie oraz jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z gm. Darłowo. W wyniku pożaru spaleniu uległo ok. 0,5 hektara ścierniska. Pożar ten był bardzo dużym zagrożeniem dla rosnącego wokół zboża.

Czytaj również:Pożar przy ulicy Morskiej

Kolejny pożar, tym razem poszycia leśnego Niemica, gmina Malechowo – pożar poszycia w lesie. W działaniach udział brało pięć zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. W wyniku pożaru spaleniu uległo

10 arów poszycia oraz nadpalone zostały pojedyncze drzewa.
W trakcie minionego wekendu straż pożarna jeszcze dwukrotnie wyjeżdzała do pożarów w lesie. 26 lipca, godz. 18:30 – Żukowo, gmina Sławno – pożar 10 arów poszycia w lesie.
27 lipca, godz. 19:19 – Ostrowiec, gmina Malechowo – pożar 10 arów trawy na obrzeżach lasu.
W Ostrowcu, w gminie Malechowo płonęło zboża na polu. W działaniach udział brały dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z JRG w Sławno oraz dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z gm. Malechowo. W wyniku pożaru spaleniu uległo

3,5 hektara zboża. Straty wyceniono na kwotę 10 tys. złotych. Uratowano mienie wartości 25 tys. złotych.
Strażacy apelują: wysokie temperatury oraz brak opadów w dużym stopniu zwiększają zagrożenie pożarowe w naszym powiecie. Pomimo tego, iż proceder wypalania traw i słomy jest zabroniony obowiązującymi przepisami, od wielu lat jest w naszym społeczeństwie powszedni. Z uwagi na bardzo szybkie rozprzestrzenianie się pożarów traw oraz ściernisk, stwarzają one duże zagrożenie dla budynków, upraw i lasów. Wypalanie traw i słomy nierzadko utrudnia również poruszanie się po drogach kierowcom, gęsty dym ścielący się na drogach ogranicza widoczność, w wyniku czego, podobnie jak we mgle, dochodzi do wypadków i kolizji. Wszystko to prowadzi do zagrożenia życia i zdrowia, a także strat materialnych. Wypalanie traw to również jedna z istotnych przyczyn zatruwania i tak już nadmiernie zanieczyszczonej atmosfery. Przedostają się do niej tysiące ton tlenku węgla, siarki oraz innych substancji toksycznych, niebezpiecznych dla ludzi jak i zwierząt. W płomieniach lub na skutek podwyższonej temperatury ginie wiele ptaków i zwierząt.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slawno.naszemiasto.pl Nasze Miasto