Staniewice - Tyń: Audi w rzece, w środku mężczyzna i kobieta w ciąży! Kierowca pijany! [ZDJĘCIA]

Tomasz Turczyn
Dramatyczne wydarzenia na trasie: Tyń - Staniewice. Policja mówi, że Audi wpadło do rzeki Wieprzy. Z pojazdu udało się wydostać kierowcy i kobiecie będącej w ciąży. Oboje stali na dachu samochodu i wzywali pomocy.

Na miejsce przyjechała policja, strażacy, pogotowie ratunkowe.

- Kierowca jadący Audi miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu - informuje mł. asp. Kinga Warczak, rzecznik prasowy powiatowego komendanta policji w Sławnie. - To 30-letni mężczyzna. W aucie też jechała 22-letnia kobieta będąca w siódmym miesiącu ciąży. Pani trafiła do szpitala w Słupsku i tam okazało się, że jej i dziecku nic się nie stało. Została wypisana do domu. Zaś kierowca został zabrany do szpitala w Sławnie. Mężczyzna też nie odniósł groźnych obrażeń. Wobec tego został zatrzymany i trafił do naszej "wytrzeźwiałki" w Sławnie. Będzie odpowiadał za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Nie można też wykluczyć, ze usłyszy jeszcze inny zarzut. Na pewno sprawa skończy się w sądzie.

Policjantka mówi, że, gdy auto wpadło do rzeki [łamiąc barierki mostu na trasie: Tyń - Staniewice], to sytuacja była bardzo dynamiczna. Przybyli na miejsce strażacy ze Sławna próbowali dostać się do wzywających pomocy tworząc "most" z drabin. To się nie powiodło. Ostatecznie oboje zostali wyciągnięci na brzeg przy pomocy tzw. sań lodowych. Zaś auto wydobyto z wody używając wyciągarki linowej.

Opisywane wydarzenia miały miejsce 30 października 2018 r. ok. godz. 21. Policja dodaje, że mężczyzna i kobieta to mieszkańcy gminy Postomino.

Zobacz, jak wyglądają sanie lodowe i jak nimi ratuje się ludzkie życie - zdjęcia - strażacy ze Sławna w akcji

Wideo

Dodaj ogłoszenie