Sławsko: VIII Bieg im. Asi Kenig [ZDJĘCIA, WYNIKI, WIDEO] - 2019 rok - zwycięzca miał 32:17 min. na 10 km

W Sławsku rozegrano VIII Bieg im. Asi Kenig na dystansie 10 km. Zwyciężył Mariusz Borychowski [Herkules Team z Koszalina] w czasie 32 min. 17 sek. Drugi metę minął Krzysztof Rudnik z Krępy Słupskiej - 34:41 min. Trzeci był Adrian Kępka (Tager Koszalin) z Wiekowa - 35:28 min.

Jako czwarty bieg ukończył Tomasz Szopiński [KB Bryza Postomino] - 36:19 min. Piąty był Arkadiusz Kozak [Herkules Team z Koszalina] -37:05 min. Szósty rywalizację ukończył Przemek Kurkul [KB Bryza Postomino] -37:51 min., na siódmym miejscu zameldował się Robert Skorupski [Stopa Słupsk] - 38:08 min. Ósmy był Maciej Rudnikowski [Darłowskie Charty] -38:18 min. Jako 9 wbiegł na metę Janek Kurkul [KB Bryza Postomino] - 38:45 min., 10 był Jacek Czapliński [Tager Koszalin] - 39:02 min., 11 - Damian Rosiak [KB SPOKO Sławno] - 39:58 min. I on był ostatnim zawodnikiem, który złamał barierę 40 minut.

Komplet wyników ze Sławska

Wśród pań wygrała Paula Bogdanowicz [7 PBOT] ze Słupska - 44 min. 7 sek. Druga była Monika Nieckarz [KB SPOKO Sławno] - 45:25 min. Trzecia Agnieszka Konkel z Koszalina -45:52 min.

Bieg ukończyło 114 osób.

Rozegrano też Nordic Walking na 5 km.
Tu wygrał Piotr Brzozowski [Aktywni Postomino] - 30.03 min., drugi był Leonard Naczk z Lęborka - 31 min. 11 sek., trzeci Robert Jaworski z Pieszcza - 31 min. 54 sek.

Wśród pań zwyciężyła Wiktoria Naczk z Lęborka - 34 min. 39 sek., druga była Klaudia Musiał ze Sławska - 36 min. 7 sek, trzecia -Monika Knitter z Polanowa - 36 min. 13 sek.

Komplet wyników NW ze Sławska

Ponadto w Sławsku rozegrano biegi dzieci i młodzieży. Tutaj świetnie spisywał się MKS Święc Sławno. Z tego klubu wygrywali: Igor Buze, Jakub Wilczewski i Gracjan Sroka, II miejsce dla Julii Reckiej, III - Maja Gondek , IV Martynka Jabłońska, Jakub Mikołajczak. Brawo.

Głównym organizatorem imprezy była SP w Sławsku. Bieg jest zaliczany do Festiwalu Biegowego Powiatu Sławieńskiego 2019 i był jego pierwszą odsłoną.