Sławsko: Pożegnali księdza proboszcza [ZDJĘCIA]

Tomasz Turczyn
Wierni parafii pw. św. Piotra i Pawła w Sławsku podczas uroczystych eucharystii w kościołach w Pieszczu, Radosławiu i Sławsku oficjalnie pożegnali ks. Cezarego Wojciecha Filimona, który po 14 latach posługi kapłańskiej zmienia parafię.

Już w najbliższa niedzielę odprawi mszę w parafii pw. św. Jana Kantego w Słupsku. Funkcję nowego proboszcza obejmie ks. Andrzej Skibiński, dotychczasowy proboszcz słupskiej parafii.

Na ostatniej, odprawianej przez proboszcza mszy w kościele parafialnym w Sławsku obecni byli m.in. ks. prałat Marian Dziemianko, o. Rafał Dudek, strażacy z OSP Sławsko i Skauci Europy, przedstawiciele sołectwa i innych organizacji, mieszkańcy parafii i najbliższa rodzina księdza.

Orkiestra dęta i zespół wokalno-instrumentalny nadali niepowtarzalny klimat eucharystii, po której były kwiaty, upominki, pamiątkowe zdjęcia. Było też wiele ciepłych słów i niejedna łza. Wójt gminy Sławno Ryszard Stachowiak podziękował za wieloletnią posługę i współpracę na wielu niwach – począwszy od kulturalnej (organizowanie m.in. festynów parafialnych czy Orszaku Trzech Króli), wychowawczej (m.in. spotkania skautów), społecznej, a skończywszy na zwykłej, gospodarskiej dbałości za powierzone mienie i stale podejmowane próby jego modernizowania i rozbudowywania.

Ks. Wojciech podziękował wiernym za lata spędzone wspólnie. Ciekawe rozmowy, pyszne obiady i „wspólne” życie. Poinformował zebranych o ogromnym sukcesie ostatniego festynu parafialnego, który odbył się 2 tygodnie wcześniej. Całkowity dochód zgromadzony podczas wydarzenia przekroczył 31 tys. zł!

Po zakończonej mszy przed sławską świątynią zastępy skautów tradycyjnymi okrzykami pożegnały proboszcza zapowiadając swoją wizytę w nowej parafii już w październiku. Ks. Wojciech otrzymał od wilczków m.in. honorową chustę skautową i naszywkę mundurową, o których – jak mówił – zawsze marzył

Polacy smakoszami czekolady

Wideo

Dodaj ogłoszenie