Sławno: Wirowali, kręcili w SDK! Co tam dla nich grawitacja? Popisy! [ZDJĘCIA, wideo] - wyniki

W Sławieńskim Domu Kultury w Sławnie (11 lutego 2017 roku) zorganizowano Karnawałowy Turniej Break-Dance. Prezentujemy zdjęcia i wideo z tej imprezy. To, co pokazała młodzież przyprawiało o zawrót głowy! Dosłownie kpiła ona z grawitacji!

W SDK stawiło się 60 zawodników z Pomorza, którzy walczyli o tytuł najlepszego tancerza break dance w Breakin Contest 1vs1 Sławno. Klasyfikacja końcowa wśród dziewcząt: w kategorii początkująca I miejsce zdobyła Kinga Żuchowska z Barszczu, zaraz za nią uplasowała się Kamila Tomczyk z Postomina. W kategorii dziewcząt do 13 roku życia zwyciężyły kolejno: Julia Piąstka, Oliwia Kij, Jagoda Radkowska wszystkie z Polanowa. W kategorii open dziewcząt I miejsce wytańczyła Natalia Sławińska z Koszalina, II miejsce zajęła Agnieszka Sobocińska, a III miejsce zdobyła Julia Małek- obie ze Słupska.

Wśród panów triumfowali: w kategorii początkujący: Jakub Czyż ze Sławna, Adam Przygócki z Jezierzyc oraz Dominik Czyż ze Sławna. W kategorii do 10 roku życia zwyciężyli: Wiktor Stepień, Adrian Kumaniecki oraz Karol Stępień- wszyscy reprezentowali Sławno. I miejsce w kategorii 11-13 lat zajął Miłosz Michałek z Nakła, na drugim stopniu podium stanął Oliwier Kwiatkowski, a III miejsce zdobył Kacper Maciejuk z Ustki. W kategorii 14- 16 lat zwycięstwo wytańczyli: Mateusz Grzybowski z Koszalina, Max Jodkowski z Malechowa oraz Cyprian Olszewski ze Sławna. W kategorii, która wzbudziła najwięcej emocji zarówno wśród widowni, jak i sędziów, czyli open panów zwycięstwo osiągnęli: Fabian Tofil z Nakła na I miejscu, II miejsce zdobył Tomasz Głuszek ze Słupska, a III Igor Szumiak z Polanowa.

Nagrody ufundowali: Krystyna Grabowska, Kinga Cichawa, Karolina Stępień oraz Sławieński Dom Kultury.

W taki sposób Sławieński Dom Kultury wszedł w ferie zimowe.