Sławno: Vistal Gdynia - SPR Pogoń Szczecin [ZDJĘCIA, WIDEO] - horror w końcówce

Tomasz Turczyn
W drugim meczu Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Sławno spotkały się dwa zespoły PGNiG Superligi: Vistal Gdynia i SPR Pogoń Szczecin. Zespoły wyprowadzili na środek młodzi szczypiorniści UKS Lider Sławno.

Vistal Gdynia - SPR Pogoń Szczecin 30:30 (21:15)

W tej potyczce znów świetna pierwsza połowa Vistalu i zasłużone prowadzenie sześcioma trafieniami. Z takiego początku nie mogła być zadowolona nowa trenerka Pogoni - Serbka Liliana Marković, która w Sławnie debiutowała w roli szkoleniowca Pogoni.

Vistal Gdynia - Energa AZS Koszalin - zdjęcia, wideo, mecz w Sławnie, wynik

W II połowie gdynianki też kontrolowały przebieg spotkania, ale tylko do 45 minuty meczu. Wówczas prowadziły 26:20. Od tego momentu coś zacięło się w ich grze. Do tego przydarzyły się dwóm zawodniczkom kary dwuminutowe, w odstępie kilkunastu sekund, które wybiły zespół z rytmu. Osłabiony Vistal stracił trzy bramki z rzędu i zrobiło się 26:23. Tu ciężar trafiania do siatki wzięła na siebie Joanna Kozłowska i na trzy minuty przed końcową syreną gdynianki prowadziły 30:27. Wydawało się, że będą potrafiły do końca dowieźć przewagę, ale popełniały błędy i były nieskuteczne. Pogoń odpowiadała golami. A tego na wagę remisu zdobyła równo z ostatnią syreną.

Ambitnie grająca Pogoń wyciągnęła 30:30 i taki wynik pozostał. Bo w turnieju było ustalone, że może tak się zakończyć mecz.

Vistal Gdynia: Gutowska (1), Janiszewska, Kordowiecka, Kamińska, Kozłowska (7), Kowalczyk (2), Machado (2), Stanulewicz (5), Pękala (2), Uścianowicz, Zych (6), Błaszkowska (1), Śliwińska (4)

SPR Pogoń Szczecin: Novais (1), Płomińska (2), Noga (2), Cebula (2), Urbańska, Królikowska, Marcikova, Janas (3), Wawrzynowska, Koprowska (3), Nosek (4), Zawistowska (5), Kochaniak (2), Krupa, Blazević (6), Gadzina