Sławno: SPR Pogoń Szczecin - Energa AZS Koszalin [ZDJĘCIA, WIDEO] - najlepszy mecz turnieju

Ozdobą Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Sławno w piłce ręcznej była ostatnia potyczka: SPR Pogoń Szczecin - Energa AZS Koszalin. Szczecinianki wygrały 28:27 (12:15). Zwycięską bramkę zdobyła Patrycja Królikowska i była to ostatnia akcja meczu.

Początek spotkania należał do Energi AZS Koszalin, która grała skuteczniej. Szczecinianki próbowały złapać właściwy rytm, ale im się nie udawało. Choć cały czas wynik był na styku. Na przerwę koszalinianki zeszły z zapasem 3 goli, którą wypracowały w końcowej części pierwszej połowy.

Druga odsłona meczu to skuteczna pogoń zespołu ze Szczecina, który doprowadził do remisu 24:24, 25:25, 26:26. Końcówka to wojna nerwów z obu stron. W 59 minucie prowadzenie dla Energi 27:26, ale Pogoń odpowiada szybkim golem i znów jest remis - 27:27, a do końca meczu 40 sekund. Piłkę mają koszalinianki, ale popełniają błąd w ataku i szczecinianki wyprowadzają kontrę, którą kapitalnie finalizuje Patrycja Królikowska. W takich okolicznościach Pogoń wygrywa jedną bramką.

To daje zespołowi ze Szczecina także wygraną w
Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Sławno. Drugie miejsce dla Energi AZS Koszalin, trzecie - Vistal Gdynia.