Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sławno: samorząd docenia sukcesy (ZOBACZ WIDEO)

(SYK)
Doceniając osiągnięte sukcesy oraz wysiłek i pracę włożoną w rozwój osobisty, władze Sławna corocznie przyznają nagrody osobom szczególnie wyróżniającym się. Są to mieszkańcy Sławna, którzy osiągnęli sukcesy w dziedzinie nauki, sportu i kultury, wyróżniają się szczególną aktywnością i godnie reprezentują Sławno.

W bieżącym roku do „Sukcesów 2010” wytypowani zostali:
w kategorii NAUKA:
1 Marta Madej-Gajewska uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie. W roku szkolnym 2009/2010 – średnia ocen 5,8. Finalistka wojewódzkiego etapu Konkursu Języka Polskiego z Elementami Historii organizowanego przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty. Finalistka wojewódzkiego etapu Konkursu Wiedzy Religijnej. Otrzymała wyróżnienie w powiatowym konkursie plastycznym Najpiękniejsza Palma Wielkanocna. Angażuje się w życie szkoły i klasy, aktywnie uczestniczy w organizowaniu klasowych imprez integracyjnych.

2. Karolina Langiewicz uczennica Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie. Za swoje sukcesy oraz pracę społeczną w szkole i środowisku, godne reprezentowanie szkoły, wzorową postawę otrzymała nagrodę I stopnia im. mjra Henryka Sucharskiego. Laureatka może poszczycić się średnią ocen 5,47. Jest finalistką wojewódzkich konkursów przedmiotowych z chemii i biologii organizowanych przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty. Otrzymała ponadto tytuł Mistrza Wiedzy. Zakwalifikowała się do udziału w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Złote Pióro”, rywalizując o indeks Uniwersytetu Szczecińskiego.

w kategorii SPORT:
1. Adrian Kozłowski uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Sławnie. Od 2009 r. jest zawodnikiem Miejskiego Klubu Sportowego „Święc” i trenuje lekką atletykę. W okresie jesienno-zimowym startował w kilku biegach przełajowych zajmując najwyższe lokaty w kategorii szkół podstawowych:
2009r. - Sławno – I miejsce w Mistrzostwach Powiatu SZS,
2009 r. -Tczew – I miejsce w zawodach Grand Prix w biegach przełajowych,
2010r. -Smętowo Graniczne – II miejsce w Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego i tytuł wicemistrza okręgu,
2010r. – Narzym k/Działdowa – I miejsce w Crossie Henryka Szordykowskiego,
2010r.-Police – I miejsce i tytuł mistrza województwa szkół podstawowych w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Biegach Przełajowych,

Przez cały rok szkolny 2009/2010 Adrian reprezentował Szkołę Podstawową nr 3 w zawodach Sławieńskich Czwartków Lekkoatletycznych. Na dystansie 1000 m uzyskiwał wyniki na poziomie czołówki krajowej.W Ogólnopolskim Finale Czwartków 13.06.2010r. na stadionie „Orła” w Warszawie wywalczył I miejsce i tytuł Mistrza Czwartków Lekkoatletycznych klas szóstych na dystansie 1000 m z nowym rekordem życiowym 2:53.95.
W nagrodę za zwycięstwo Adrian został powołany do reprezentacji Polski na Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny. W zawodach, które ponownie odbyły się na warszawskim stadionie „Orła” 19.06.2010r. nie dał szans rywalom z kilku krajów i ponownie wygrał dystans 1000 m.
W 2010r. Adrian wygrał kolejno biegi szkół podstawowych w organizowanych imprezach biegowych; Bieg Święców, Bieg 12 Mostów, Bieg po Plaży, Bieg Elżbiety Gaduły.
Od maja do września 2010r. startował w kilku mityngach lekkoatletycznych w kraju i za granicą. Rezultaty w nich uzyskane plasują Adriana obecnie na pierwszym miejscu w województwie zachodniopomorskim w roczniku 1997 w kilku konkurencjach oraz w ścisłej czołówce ogólnopolskiej. Uzyskane wyniki i miejsca w statystykach w województwie i ( w Polsce)
- bieg na 100 m – 12.99s. – miejsce 3 (18)
- skok wzwyż – 145 cm – miejsce 1 (13)
- skok w dal – 5.25 m – miejsce I (6)
- bieg na 600 m – 1:37.70 min. – miejsce 1 ( 5)
- bieg na 1000 m – 2:53.95 min. – miejsce 1 (4)

2. Janusz Ścisło. Przygodę swoją w klubie „Sława” Sławno rozpoczął w 1970 roku jako zawodnik. Grał w zespole trampkarzy, juniorów, następnie seniorów. Czynną karierę piłkarską musiał zakończyć w 1988 roku z powodu kontuzji. Zamiłowanie do sportu jednak pozostało. Zajął się działalnością w klubie, kierując drużynami orlików i seniorów. Dzięki dużemu wysiłkowi włożonemu w prowadzenie klubu, drużyna seniorów awansowała z „okręgówki” do IV Ligi Zachodniopomorskiej, następnie do III Ligi Bałtyckiej. Drużyna orlików zajęła III miejsce w województwie zachodniopomorskim. Dzięki wytrwałej pracy Janusza Ścisło sukcesy sportowe odnosili tak znani zawodnicy jak: Robert Mioduszewski, Janusz Pontus, Jakub Zejglic. 40-letnia kariera Janusza Ścisło nierozerwalnie łączy się ze Sławnem i sławieńską piłką nożną

w kategorii KULTURA:
1. Justyna Kaja jest wokalistką Studia „Gama”, doskonaląca swój głos pod kierunkiem Agnieszki Szepietowskiej. Młoda wokalistka chętnie występuje na scenie podczas lokalnych uroczystości, imprez kulturalnych, sportowych i charytatywnych. W 2007 roku wzięła udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Marka Grechuty w Sławnie oraz w Miastku, gdzie wyśpiewała II miejsce na „XI Giełdzie Piosenki dla Dzieci i Młodzieży”. W 2010 roku została laureatką Miejskiego i Powiatowego Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego i zakwalifikowała się do konkursu wojewódzkiego

2. Justyna Kosmalska od 5 lat uczestniczy w zajęciach prowadzonych przez Sławieński Dom Kultury. Oprócz doskonalenia talentu wokalnego, bierze udział w zajęciach Młodzieżowego Teatru „Antrakt”. Aktywnie uczestniczy we wszystkich wydarzeniach kulturalnych. Od pierwszej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Marka Grechuty bierze w nim udział - w 2007r. otrzymała wyróżnienie, a w 2008r. nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. W 2010 roku została laureatką Miejskiego Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego i zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych. Justynę Kosmalską poznała sławieńska publiczność podczas występów z okazji jubileuszy, świąt, uroczystości, imprez kulturalnych. Młoda wokalistka chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych organizowanych w Sławnie i Słupsku.

3. Zespół Pieśni i Tańca „Sławno” działa w Sławieńskim Domu Kultury. Koncerty zespołu stały się nieodzownym elementem ważnych uroczystości lokalnych, cieszą się ogromnym powodzeniem i są przez publiczność gorąco oklaskiwane. Tradycją stało się ,że sławieńska grupa folklorystyczna bierze udział w Festiwalu „Sławno Folklorem Malowane”, koncertuje podczas „Kupalnocki” , wzbogaca swoimi występami uroczystości z okazji „Dni Seniora”, „Dni Sławna”, uczestniczy w finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Uświetnia swoimi występami obchody jubileuszowe, święta lokalne i państwowe . Popularność zespołu corocznie wzrasta. W 2007 r. sławieńscy artyści wzięli udział w XII Polsko-Niemieckim Festiwalu Młodzieży w Koszalinie, a na Wojewódzkim Przeglądzie Tańca Ludowego w Szczecinie otrzymali główną nagrodę. W tym samym roku Zespól Pieśni i Tańca „Sławno” wyjechał na IV Międzynarodowy Festiwal FolkArt w Turcji, gdzie występował obok zespołów z Gruzji, Turcji, Bośni, Bułgarii, Macedonii i Ukrainy. Zespół prezentował się 12 razy, a dodatkowo koncertował podczas Narodowego Święta Turcji. W 2008 roku grupa wyjechała do Grecji na Festiwal Folklorystyczny organizowany w Macedonii, a w 2009 roku koncertowała w Rinteln . Choreograf i kierownik artystyczny zespołu Jarosław Wojciechowski wzbogaca repertuar o nowe układy i elementy sceniczne. W ostatnim czasie do programu zespołu dołączyły tańce krzczonowskie, kaszubskie, polonez i krakowiak.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slawno.naszemiasto.pl Nasze Miasto